Železná panna od Carp Zoom - aneb drtička boilies s ocelovými trny


Drtičku boilies zná asi každý z vás. První z firem, která tuto vychytávku uvedla na trh, byla firma Korda, a to pod názvem Krusha. A toto označení se pak vžilo i pro všechny ostatní podobné výrobky, určené na drcení boilies. I já jsem si v průběhu času tento velice praktický kaprařský doplněk pořídil. A stejně jako na každé novince, i tady jsem po určité době používání objevil některé nedostatky. Tím největším bylo asi drcení starších, nachytano.czusušených a tedy ztvrdlých koulí. Pokud se to vůbec povedlo, musel jsem vyvinout velkou sílu a už po krátké chvíli mě dost bolely ruce. Trny uvnitř krushy, vyrobené z plastu, se rychle otupily a drcení tvrdých koulí pak už bylo praktický nemožné. A mě už tehdy napadlo, proč výrobce nenahradí plastové trny něčím odolnějším. No, u Kordy to nikoho nenapadlo a tak se krusha vyráběla s lehkým feceliftem stále dál. A popravdě, já ji používal jen zřídka

.
Teprve nedávno jsem náhodou narazil na zhmotnění své tehdejší letmé myšlenky. Bylo to u firmy CARP ZOOM, kde jsem objevil krushu s ocelovými trny! Výrobek s názvem Carp Zoom drtič návnad vypadá zvenku jako každá jiná krusha, ale když otevřete jeho čelisti, objevíte ostré ocelové zuby. Doslova mne to nadchlo a děkuji panu Aleši Václavíkovi, že mi umožnil tento vskutku inovativní výrobek pro vás otestovat. Sám jsem byl totiž opravdu zvědavý, jak bude fungovat!


Test pohledem:

Na první pohled se tenhle výrobek od klasické krushy moc neliší. Svým vzhledem připomíná klasickou krushu, snad až na trochu horší design. Ovšem po rozdělání přichází první, ale pro mne zásadní změna. Vnitřek drtičky boilies je z obou stran osazen silnými ocelovými trny, ostrými a špičatými , které jsou pevně zasazeny do dna drtiče a zalité silnou vrstvou tvrzeného plastu. Celé zařízení mi připomíná proslulý mučící nástroj – železnou pannu. A předpokládám, že až její čelisti sklapnou, budou schopny rozdrtit i mnohem tvrdší materiál, než je boilies. Ale to uvidíme až v ostrém testu.

nachytano.cz
Ostrý test:

Byla by to dost nuda, drtit v tomhle zařízení pouze čerstvé koule. Ty od pohledu zvládne jako nic. Proto jsem se rozhodl otestovat drtičku hned na třech druzích materiálu - hotovém boilies, velmi tvrdém sušeném boilies a lískových oříšcích včetně skořápky. A co na to železná panna? Pojďte se na to se mnou podívat. ..


Hotovky:

Naprostá pohoda. Vložil jsem do jedné části drtiče patnáct osmnáctimilimetrových kuliček a vrchním dílcem jsem na ně zatlačil. Nože projely koulemi jako máslem a vše bez nejmenších problémů rozkrojily. Párkrát jsem otočil oběma částmi drtiče proti sobě a nadrcená směs byla během okamžiku bez větší námahy hotova. Nože přitom zůstaly zcela neporušené a ostré.

nachytano.cznachytano.cz

Sušené boilie:

Tady to chtělo větší sílu, ale i tak vše proběhlo mnohem lépe a snadněji, nežli jsem si představoval. Opět jsem vložil do jedné části drtiče patnáct osmnáctimilimetrových, tentokrát pěkně vysušených a tvrdých kuliček. Pak jsem na ně vrchním dílcem drtičky zatlačil. Bylo potřeba vyvynout větší tlak, než v předchozím případě, ale i tady nože projely materiálem bezproblémově. Párkrát jsem otočil oběma částmi drtiče proti sobě a nadrcená směs byla opět bez větší námahy hotova. A i tentokrát, trny zůstaly zcela neporušené a ostré.

nachytano.cznachytano.cz

Tvrdé lískové ořechy včetně skořápky:

Tady už to byl přeci jen trochu oříšek, ale i tak to proběhlo mnohem lépe, než jsem čekal. Místo boilies jsem vložil do drtiče patnáct lískových ořechů a vrchním dílcem jsem na ně zatlačil. Musel jsem sice vyvinout dost velkou dávku síly, než jsem skořápky ořechů rozdrtil, ale - podařilo se to. Poté jsem začal otáčet oběma díly drtiče, dokud nebyla drť hotova. Šlo to ztuha, ale drtič se i tady osvědčil. A jeho nože zůstaly i tentokrát neporušené a ostré.

nachytano.cznachytano.cz

Celkové zhodnocení na závěr:

Tenhle test mi dal docela zabrat. Chtěl jsem jím ukázat, že pokud má být drtič boilies výborným pomocníkem, musí zvládnout i tvrdší materiál a i po jeho zpracování zůstat nepoškozen a připraven k dalšímu použití. S potěšením mohu konstatovat, že tahle ŽELEZNÁ PANNA, jak já drtičku přejmenoval , od firmy CARP ZOOM, je výrobek, za který by se nemusela stydět ani ta nejprestižnější značka. Dokonce si troufám tvrdit, že by byla schopna nadrtit i ještě mnohem tvrdší materiál, než byly mnou vyzkoušené lískové ořechy. Takže za mne dostává jen to nejvyšší ohodnocení.


S pozdravem Petrův zdar, Slávek FreeCarp.

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.
Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 6

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze