• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Aktuálně

13. 03. 2019 | Snížení hladiny na ÚN Trnávka

Povodí Vltavy, s.p., připravuje na konec letošního léta postupné snižování hladiny ÚN Trnávka. Účelem opatření je zpřístupnění a odvodnění sedimentů předzdrže ÚN Trnávka, na které bude v průběhu letošní zimy navazovat postupná těžba sedimentů.

09. 03. 2019 | Plejtvák téměř spolknul potápěče. Spletl si ho se sardinkami

Se zážitkem podobným biblickému Jonášovi, který strávil tři dny v břiše velryby, se může pochlubit jihoafrický potápěčský instruktor Rainer Schimpf. Když se snažil natočit zblízka plejtváka Bydeova, který se právě krmil hejnem sardinek, sám skončil polovinou těla v jeho obrovských čelistech. Naštěstí pro Schimpfa si plejtvák svůj omyl uvědomil a potápěče vyplivl.

09. 03. 2019 | Na hracholuské přehradě se převrhla loďka, rybáře hledali hasiči s policií

Na hracholuské přehradě u Plzně se pohřešuje dvaačtyřicetiletý muž, který se převrátil s loďkou. Podle policie se jedná o rybáře, který zavážel návnadu. Do pátrací akce byl povolán rovněž vrtulník.

06. 03. 2019 | Z Fondu na nákup vodních ploch máme pozemky v Probošťáku

Nečekaně brzy dojde k využití nově zřízeného Fondu na nákup vodních ploch, když část financí v něm vložená, pomohla při dnešní aukci na nákup dvou parcel – vodních ploch, o celkové výměře 2 083 m2.

05. 03. 2019 | Zkoušky složilo 53 uchazečů o členství v rybářské stráži

Úvodní školení na téma rybářské stráže přednesl předseda SÚS Dušan Hýbner. Ve svém vystoupení se zaměřil především na osvojení základních znalostí členů RS, připomněl časté nedostatky, se kterými se RS na revírech setkává, připomněl, že RS by měla působit především osvětově a preventivně. Zároveň podrobně adepty RS informoval o možných rizicích, která mohou nastat během kontrolní činnosti.

02. 03. 2019 | Odpověď předsedy Českého rybářského svazu, z.s., pana Karla Macha ze dne 28.2.2019

dovoluji si reagovat na Váš dopis doručený 28.2 2019 elektronickou cestou a jsem rád, že v něm prezentujete svůj názor. Uvádíte, že nesouhlasíte s mým tvrzením uvedeným v článku zveřejněném dne 26. 2. 2019 v novinách Deník, že v systému redistribuce finančních prostředků se dlouhodobě objevují účelové podvody a zkreslení. Dále pak navrhujete, aby byl zahájen bezodkladný audit této části rozpočtu ČRS.

01. 03. 2019 | Techniku ladili při závodě. Bratři z Letovic jsou mistry světa v lovu ryb z lodě

Rybařit začali před třiceti lety na řece Svitavě v okolí Letovic a na přehradě Křetínka. Posledních šest let patří k absolutní špičce v lovu ryb přívlačí z lodě. V polovině února se bratři David a Tomáš Koudelkovi z Letovic stali v této disciplíně na šampionátu v Jihoafrické republice mistry světa v jednotlivcích i v družstvech. „Je to náš největší úspěch. Být mistrem světa není vůbec špatné,“ říká starší z obou bratrů jedenačtyřicetiletý David Koudelka

01. 03. 2019 | Příště už bez dotací, říká chovatel pstruhů. Podnikání mu znechutily nesmyslné audity

Operační program Rybářství je nastaven správně, farmářům však ztěžují situaci nesmyslně prováděné státní kontroly. Auditoři se zaměřují na banality, a ne na kontrolu efektivního využití prostředků. Recirkulační akvakultura přitom potřebuje rok až dva na to, aby začala správně fungovat.

28. 02. 2019 | Handicapovaní rybáři Kladruby na FOR FISHING 2019

Informace o průběhu nejvýznamnější propagačně kulturní události, které se naše organizace začátkem roku 2019 účastnila. Již počtvrté v řadě bylo organizaci handicapovaných rybářů ČRS MO Kladruby umožněno prezentovat svoji činnost na největším rybářském veletrhu konaném v České republice - FOR FISHING 2019. Dík patří především pořádající společnosti ABF, a.s., jmenovitě jejímu řediteli panu Michalovi Sedláčkovi, který nám účast na výstavě umožnil, poskytl nám nadstandardní podmínky, materiální podporu a servis po celou dobu čtyřdenního veletržního maratonu.

26. 02. 2019 | Nový šéf Českého rybářského svazu Mach: Podmínky mají být všude stejné

Svaz se musí stát týmem, který táhne za jeden provaz. To je jasné poselství nového předsedy Českého rybářského svazu Karla Macha, který byl zvolen na konci minulého roku. Dvaapadesátiletý předseda, který zároveň pracuje jako šéf Městské policie Plzeň, se rybařině věnuje od roku 1978. Volby vyhrál s programem, který se dá charakterizovat jako „návrat ke kořenům“.
 
 

  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se