• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Aktuálně

23. 01. 2019 | Plnění zarybňovacího plánu v rámci SÚS v roce 2018

Přinášíme výsledky plnění zarybňovacího plánu v rámci Středočeského územního svazu za rok 2018. Ten nám dle dekretu předepisoval vysazení 1 071 927 ks ryb, vysadili jsme jich celkem 1 878 005 v celkové částce 32 092 995,- Kč.

18. 01. 2019 | Lednové zasedání Republikové rady ČRS

Republiková rada ČRS se sešla na své první letošní schůzi 10. ledna 2019. V úvodu jednání informoval předseda ČRS dr. Mach o zvolení Ing. Leoše Křenka, Ph.D. předsedou Republikové dozorčí rady Českého rybářského svazu a přivítal jej na zasedání Republikové rady ČRS (místopředsedkyní RDR byla zvolena Ing. Petra Matoušková).

08. 01. 2019 | Obří tuňák se v Tokiu prodal za rekordní částku. Kupec zaplatil v přepočtu 69 milionů korun

Obří tuňák obecný o hmotnosti 278 kilogramů se na první aukci v novém roce v Tokiu prodal za rekordních 333,6 milionu jenů (téměř 69 milionů korun). Rybu vydražil japonský majitel řetězce sushi restaurací Kijoši Kimura. Předchozí rekordní cena byla z roku 2013 a byla zhruba poloviční, činila 155 milionů JPY, uvedla agentura AFP.

08. 01. 2019 | Stále nebezpečnější pochoutka

Vyhlášená japonská pochoutka - ryba fugu - je kvůli klimatickým změnám ještě nebezpečnější než dřív. Informovala o tom agentura Reuters. Japonští vědci totiž zjistili, že kvůli oteplování moří kolem Japonska ryby mutují a jed obsahují i další části jejich těla, jako třeba kůže nebo svaly. Běžná ryba fugu má totiž jed pouze v játrech a v reprodukčních orgánech. Pořad o tom odvysílal v prosinci Český rozhlas Plus.

08. 01. 2019 | Sucho a nedostatek vody ztěžuje v posledních letech i hospodaření v rybnících. Jesenické lesníky k tomu trápí i predátoři

Kvůli predátorům už nenechávají některé rybníky jednou za čas přes rok vypuštěné, tak jak bývalo dříve zvykem. Krátí i dobu na jejich vymrznutí. Na to, aby se zbavily parazitů, jim musí stačit pár týdnů.

08. 01. 2019 | Rybáři doufají, že letos bude příroda jejich podnikání přát víc. Chov ryb je běh na dlouhou trať

Mezi těmi, kteří s napětím čekají na to, jestli bude i v letošním roce sucho nebo jestli se příroda vrátí k normálnímu stavu, jsou i rybáři. Loňské léto pro ně nebylo dobré, kvůli nedostatku vody nemohli krmit, ryby trpěly a měly i menší přírůstky. Dá se nějak případným následkům sucha v rybničním hospodářství předejít?

06. 01. 2019 | Závody „O pohár předsedy SÚS“

Už se to blíží přátelé a zase sejdeme při rybářském závodu, který si během čtyř let získal velkou oblibu. 4. 5. 2019 je totiž na programu již V. ročník závodu pro dospělé „O pohár předsedy SÚS“, který se, stejně jako loni, koná na rybníku Stržený.

02. 01. 2019 | Bobři ničí rybníky, vydry nadělaly škody za miliony. Svazy chtějí regulaci

Myslivce a rybáře znepokojují některé chráněné živočišné druhy. Konkrétně silně chránění vlci, bobři a vydry podle nich představují pro tuzemskou krajinu velkou zátěž a způsobují škody, které dosahují desítek milionů korun. Podle ochránců přírody regulace těchto zvířat není dobrou cestou.

20. 12. 2018 | Vánoční dárek nám všem: naše nová voda – pískovna u Pískové Lhoty

Slibovali jsme našim členům vánoční dárek, tak tady je. Středočeský územní svaz uspěl se svojí nabídkou na zakoupení rozsáhlé pískovny u Pískové Lhoty nedaleko Poděbrad.

20. 12. 2018 | Předseda SÚS byl dnes na Ministerstvu zemědělství

Dnes se předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner vydal na Ministerstvo zemědělství, které je naším dalším významným partnerem v mnoha projektech. Zde se setkal s ministrem zemědělství Ing. Miroslavem Tomanem, CSc. a jeho náměstkem Ing. Pavlem Veselým.
 
 

  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se