Rybářský simulátor Euro Fishing, počítačová hra na rybáře


Ke správnému rybaření patří ta správná atmosféra, vlastní pohyb, příprava a už to samotné trávení času u vody, či přímo v ní. Rybaření nepochybně holdují i vývojáři počítačové hry Euro Fishing, kteří tento svět chtěli přiblížit i širšímu publiku a přinesly na světlo světa nejnovější rybářský simulátor, jaký v podobě počítačové hry jinde najdete. Přihlíží k množství vlastností vody a okolí, hráčům nabídne několik druhů her a lokalit, no a na nich nachytano.czje, jak moc budou v soutěžení úspěšní.

Sportovní rybář ve hře

Sportovní rybaření je o úspěších a strategii. Ryby se po zvážení a zvěčnění v póze třeba pro fotografii vracejí do vody. V první řadě je však musíte chytit. Tak jako v realitě, také v počítačové hře si rozděláváte stanoviště, upevníte do stojanů udice a odpočíváte s vlastní udicí v rukou někde po blíž. Jako hráč si můžete vybrat několik druhů hry. Samostatná kola, celý turnaj, online hru proti ostatním rybářům po celém světě, nebo pro začátek ACADEMY - režim vzdělávání, který představí základní kroky a způsoby, jakými se hra ovládá.

Ovládání hry

Ovládat lov a výběr jednotlivých návnad, háčků, plováků, udic a podobně, je jednoduché. I vzhledem k tomu, že už je k dispozici i oficiální kompletní čeština, hru si můžete zahrát v srozumitelném jazyce. Přesto ve hře velmi jazyk není vidět, takže není tak zásadní pro chápání hry. Samozřejmě je výhodou, pokud víte, co se děje a co se od vás očekává. Při ovládání je největší problém u hráčů naučit se švihat udicí velké oblouky a dosahovat vzdálenější návnadu. Krátké spuštění jsou jednoduché. Na hráči zůstává, zda si zvolí návnadu, nebo chce lovit dravce na červa. Hodí se mu proto plovák, ale klidně i klasický háček. Pokud se vám podaří na háček zachytit pohyb, hledíte na stav udice a její přetížení. Unavená rybka se vzdá již brzy, ale z vody ji dostanete pomocí podběráku, který je vždy po ruce a aktivujete ho, podobně jako i jiné funkce, zkrátka jen jediným tlačítkem.

Vlivy a podrobnosti

Při vytváření vlastní online hry, či jen volné hry pro sebe sama, je možnost nastavit si několik vlastností převážně týkající se počasí, času a teplot. I takové vlivy působí na ryby a hra s nimi počítá. Přece jen, vývojáři pracovali s odborníky na chytání kaprů a také se Simonem Scottem. To právě proto, aby byl zážitek ze hry co nejlepší. V rámci počasí a nachytano.czvenkovních podmínek má význam vítr, poloha slunce a také počasí. Sem tam vám během dne začne pršet, ale podmínky jsou častokrát právě na vás a vy se rozhodnete, do jakých extrémů až chcete zajít. Slunce a rychlost běhu dne se dá v závislosti na druhu hry zpomalit. Návnady je možné měnit kdykoliv během hry a když dostanete chuť na změnu lokality, můžete se přesunout, ale stan balíte sebou.

K zahození nejsou ani místa, kde se jako hráč rybář ocitáte. Jde o lokality Digger Lakes, slavný St. John 's Lake při Linear Fisheries, Presa del Monte Bravo, The Observatory nebo L'Aréně, důmyslně vyhotovené podle originálů.

Na rozběhnutí hry potřebujete minimálně:
• Prostor ve vašem počítači: 6,30 GB
• Operační systém: Windows® 7 64bit / 8 64bit
• Procesor: Quad-Core 2.4 Ghz
• Paměť: 4 GB RAM
• Grafická karta: Graphics Card s 1 GB Video RAM: Nvidia Geforce GTX 460 nebo podobný
Hra je v kompletní české lokalizaci a jejím distributorům je česká společnost Computer Games Distribution - Comgad. Hra vychází pouze na počítače.

Tomáš Galierik

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.


Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 13

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze