Gamakatsu Hyper Ez Snap / Hyper Swivel


Když mluvíme o lankách, je to obvykle o typu materiálu či průměru. Karabinka a obratlík často nejsou zmiňovány, ale tvoří klíčové spojení a jsou obvykle stejně důležité, jako lanko samo.

Téměř každý rybář po ztrátě trofejní ryby hledí na své ohnuté či zlomené karabinky s totální deziluzí. Řvoucí hanba a víceméně zbytečně! Volba větší a těžší karabinky není správnou cestou, protože perfektně vyvážený vertikální shad či malá tvrdá nástraha ztrácí příliš akce a tím i šanci na chycení velké ryby.
nachytano.cz
To je důvodem, proč vždy kriticky nahlížím na všechny komponenty, když tvořím mé vlastní návazce. Gamakatsu Hyper Parts nabízí sofistikované řešení. Hyper EZ-snap karabinka je pro mě ideální, protože nabízí jemný drát, ale vysokou pevnost. Je výborná pro mé návazce na lehčí nástrahy.

Pro návazce na okouny například používám malou velikost 0,8, která má nosnost 11 kg!!! Okoun je skvělý lovec s orlíma očima. Jemnější lanko a karabinky je pro něj méně viditelná. Velikost 1 používám pro vertikální návazce. To je také malá karabinka, ale s nosností 15kg.  Pro říční rybolov a pro větší shady používám velikost 2. Největší karabinka je velikosti 6 s nosností 65kg, takže jsem si jist, že si každý najde to své!

S Hyper Swivel obratlíkem na konci návazce nemůžete chybit. I zde je to o vyvážení síly a velikosti. Hyper Swivel obratlík nabízí skvělou rotaci i tehdy, když je vlasec pod tlakem. Zejména s rotujícími nástrahami snižuje kroucení vlasce.

Pevné vlasce - Yvo Bindels

nachytano.cz

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.


Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 2

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze