‘The Fuzz’ – návazec na dnoKdyž používám návazec na dno kombinovaný s přírodní nástrahou, chci také, aby nástražná rybičky visela a vypadala tak přirozeně, jak je to jen možné. Když štika zabere párkrát na sardinku, dvakrát si rozmyslí, než vezme něco podobného. Jsem přesvědčen, že i při rybolovu na mrtvou nástrahu je zde riziko opatrné ryby. Vody, kde vždy chytáme ryby na sardinky, najednou vypadaly zcela bez ryb. Když jsme začali chytat na mrtvou nástrahu, štiky zase začaly brát.

nachytano.cznachytano.cz

Abych snížil tlak na rybu, experimentoval jsem s lanky, která vypadají tak přirozeně, jak je jen možné. Strategy Fuzz – původně navržena pro kaprový rybolov – mi velice pomohla. Fuzz vypadá přirozeně zejména když leží na dně, ryba tak ztratí podezřívavost a vezme nástrahu. Lanka pod vodou připomínají trávu, a i olovo může být kamuflované. Barva dna není důležitá, protože Fuzz komponenty jsou dostupné ve více barvách pro každé dno.

nachytano.cznachytano.cz

Při tvorbě návazce postupuji takto:

Udělám návazec, návod najdete zde. Poté vezmu oba konce Fuzz hadičky a odejmu gumové zarážky. Uvnitř najdete duté silikonové hadičky. Zbývající lankový návazec provleču skrz ně a na konec připojím obratlík pro připojení k hlavnímu vlasci. Po odejmutí zarážek a zkrácení hadiček je chytré kápnout rychlolepidlo, aby Fuzz nespadl.

Nakonec jednoduše přidejte FUZZ olovo a systém je kompletní.

nachytano.cz

Mnoho štěstí!
Willem Zijlstra


Strategy The Fuzz Tube
 
Tento systém může být použit pro horizontální i vertikální rybolov. Horizontální nepotřebuje další představování, protože to je běžný způsob rybolovu, pouze s tím rozdílem, že hadička má Fuzz potah.
Vertikální rybolov je relativně nový systém často používaný našimi poradci, výsledky jsou velmi dobré. Hlavní vlasec je namontován k poly míčku a vertikálně chytán k olovu. Návazec je jen částí tohoto systému, ležícího naplocho na dně, všechny návazcové věci od olova nahoru jsou chytány vertikálně k rozšíření bezpečnostní zóny ryby.
Speciální ‘The Fuzz’ systém hadiček tvoří imitaci trávy, rákosu či větví, takže kapr se nelekne, když se hadičky dotkne. Kdyby ryba cítila vlasec či běžnou hadičku, velmi snadno by se vystrašila. Chytrý vynález, který pomůže každému rybáři chytit více ryb.
Poznámka: Doporučujeme při vertikálním rybolovu nad hadičku přichytit gumový korálek.
nachytano.cz
Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou.
Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 28

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze