Výroba návazce na mrtvou nástrahu


V obchodě můžete koupit velmi dobré návazce, tak proč se párat s vlastními? Hlavním důvodem je, že si můžete udělat perfektní návazec pro konkrétní situaci, vodu a čas. Pokud máte správné náčiní, je výroba snadná.

Potřebujete:nachytano.cz

Barrel swivel (sudový obratlík)
Shrink Tube (smršťovací hadička)
Gamakatsu Treble 13 #2 nebo #4
PikeFighter single crimps 1,5mm (rukávy)
PikeFighter 7x7 hnědé měkké lanko 13,6kg
Cutting Pliers (štípací kleště)
Sleeve Pliers (kleště na rukávy)


Lanko pro montáž Vaší mrtvé nástrahy musí být vždy přizpůsobeno okolnostem. Rozdíl mezi záběrem a ničím závisí na maličkostech, jsou háčky dost ostré, je vzdálenost mezi trojháčky perfektní, nikoliv příliš malá či velká? Proto si raději vyrábím vlastní návazce.

Než začnu, připravím si všechny komponenty na místě a přednastřihám si smršťovací hadičku na správnou délku. Uštípnu cca.50 cm měkkého lanka.

Nejprve dám kus smršťovací hadičky na lanko, pak rukáv a nakonec trojháček. Udělám smyčku a konec lanka provleču rukávem tam a zpět. Rukáv zmáčknu pro pevné uzavření. Poté posunu smršťovací hadičku nad trojháček a zahřeji jí nad zapalovačem, aby se pěkně uzavřela.

nachytano.cz

V dalším kroku osadíte na návazec další trojháček. Vzdálenost mezi háčky závisí na velikosti nástrahy. Nejprve posuňte rukáv na vlasec, uštípněte kus měkkého lanka (5cm) a posuňte skrz rukáv. Dejte trojháček na měkké lanko a vložte ho zpět do rukávu tak, aby trojháček visel ve smyčce. Nyní stále můžete posunout rukáv na správnou vzdálenost. Když jste toto udělali, zmáčkněte rukáv a pevně ho uzavřete. Dejte přes trojháček kus smršťovací hadičky, zahřejte jí a uzavřete.

nachytano.cz

Nakonec si můžete zvolit, zda osadit či neosadit jednoháček. To je chvíle, kdy ještě můžete osadit takový háček stejně, jako jste to učinili s druhým trojháčkem. Používám jednoháček zejména tehdy, když potřebuji nahodit svou nástrahu na delší vzdálenost. Zejména mořská ryba je měkká a během nahazování riskujete, že trojháček se oddělí od nástrahy. Při použití jednoháčku ho montuji do kořene rybího ocasu, který je tvrdší. Jedinou nevýhodou užití jednoháčku je, že když rybu zaseknete, trojháčky se nevypustí z nástrahy dost rychle.

nachytano.cznachytano.cz

Nakonec namontujte sudový obratlík. Nejprve posuňte kus smršťovací hadičky nad lanko, pak rukáv a nakonec obratlík. Provlečte konec vlasce skrze rukáv a zpět. Potom pevně zmáčkněte a zakončete smršťovací hadičkou. Váš vlastní návazec na mrtvou nástrahu je hotov.

Hodně štěstí!
Willem Zijlstra

nachytano.cz
Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou.Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 21

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze