Rybník Nohavice


Soukromý rybník Nohavice o rozloze necelé dva hektary vznikl jako aktivita Českého rybářského spolku za účelem chovu ryb a sportovního rybolovu.
Leží v polovině cesty mezi Plzní a Prahou, nedaleko města Hořovice, jen 6 kilometrů od sjezdu z dálnice D5.

Jak se k nám dostanete?

nachytano.czNa 34 kilometru dálnice D5 sjedete na exitu 34 na Hořovice, Žebrák. Dáte se na Hořovice po silnici číslo 117. Projedete centrem Hořovic směr Příbram, Dobříš na silnici číslo 114 a na té se držte až k nám. Jakmile projedete centrem Hořovic, držte se stále po hlavní silnici - opustíte směr Příbram. Můžete se orientovat i podle navigace k místní nemocnici, která je na výjezdu z města směrem k nám.Jakmile vyjedete z Hořovic, dorazíte cca po jednom kilometru ke křižovatce Kotopeky - Rpety. Odbočíte vpravo na Rpety a po 200 metrech napravo jste u vjezdu do areálu.

Po našich zkušenostech z lovu na jiných soukromých vodách do rybníku Nohavice investujeme maximální snahu a úsilí. Naším přáním je, aby vyhovoval jak rybářům, kteří chtějí během krátké doby ulovit větší počet ryb, tak těm, kteří si přejí cíleně ulovit i těžší rybu, aniž by museli trávit na svazových vodách několik dní, než se dočkají očekávaného záběru.

Rybník je rozdělen na šest lovných oblastí tak, abychom každému z rybářů poskytli dostatek prostoru a soukromí.
V roce 2019 je možné využít rybník pouze od pátku do neděle, a to na dobu 24 hodin.
Areál je po dohodě možné poskytnout i skupině rybářů jako celek.

Rybník

Rybník je napájen přítokem Tihava a jeho hloubka se pohybuje mezi třemi až dvěma metry a do této hloubky klesá ihned u jeho břehů. Dno je tvrdé, kamenité, mimo střed rybníka bez nánosů a větších nerovností.

Ryby

Čeká tu na vás velké množství ryb, především kaprů o váze 4–8 kilogramů a několik desítek amurů, z nichž někteří budou letos atakovat hranici jednoho metru.
Průběžně dosazujeme trofejní kapry o váze mezi 10 až 18 kg, jen na podzim roku 2018 přibylo takovýchto ryb do revíru 19 kusů.
Na rybníku je i početná osádka dravců, především štik proto, aby udržely pod kontrolou množství bílé ryby a vaše krmení neskončilo v jejich útrobách a mělo šanci přilákat ty zajímavější úlovky.

Vše pro vaše pohodlí ...

V areálu je možné použít vlastní přístřešky, stany a bivaky a využít připravené ohniště u chaty správce. Pokud nechcete spát přímo u vody, nedaleko nás je možné si zajistit ubytování a využít krásný penzion a restauraci Ranch Hořovice.

Jsme tu pro vás ...
nachytano.cz
O areál se starají členové Českého rybářského spolku, kteří vám budou po celou dobu lovu k dispozici a rádi vám pomohou a poradí. Vážíme si každého rybáře, který nás navštíví pro zážitek z lovu, proto se nebojte na nás kdykoli obrátit s jakýmkoli přáním.

Podmínky rybolovu:

K výkonu rybářského práva na Spolkových vodách opravňuje členy a dočasné členy Črs zaplacení členského příspěvku.
Ten můžete složit přímo na místě lovu, a to v hodnotě:

Jednodenní členství     24 hodin      450,- Kč

V roce 2019 je možné rybník Nohavice využít pouze o víkendech, a to od pátku od 18:00 hod. do neděle 18:00 hod.
 
V průběhu rybolovu je možné změnit lovné místo, ale pouze po předchozí dohodě se správcem revíru.

Rybník je rozdělen do šesti lovných oblastí tak, aby všichni rybáři měli dostatek prostoru a soukromí. Na místech, na kterých jsou vybudována mola, musí být být lovící vybaven stojany na pruty, nelze použít vidličky. Loví se non-stop 24 hodin od 1.4. do zámrazu. Veškerý pohyb v areálu Českého rybářského spolku je na vlastní nebezpečí. Spolek neručí za případné úrazy, ztrátu, nebo odcizení věcí během pobytu.

Způsoby lovu a rybářské nářadí:

Je povolen pouze lov na položenou, na plavanou a muškaření. Lov na feeder je vzhledem k velikosti ryb v revíru zakázán.
Je zakázáno používat pletené šňůry a to i jako šokové návazce. K lovu je třeba použít vlasec o minimálním průměru 0,28 mm.
Loví se pouze metodou chyť a pusť z lovného sektoru, který je náležitě označen příslušným číslem místa.
Rybář smí lovit na dva pruty a na každém z nich může použít jeden návazec s jedním háčkem s protihrotem o maximální velikosti č.4.
Rybář je povinen mít při lovu pean na vyjmutí háčku, prostornou, polstrovanou podložku pod ryby s bočnicemi, podběrák s rameny minimálně 80 cm a desinfekci k ošetření poranění ryb.

Zakazuje se používání srkaček, helikoptér a jakýchkoli dalších pevných montáží. Montáž musí být bezpodmínečně průběžná (úniková).
Jakékoli uchovávání ulovených ryb ve vezírcích je přísně zakázáno.
Při zacházení s úlovky vyžadujeme maximální opatrnost, vyjmutí háčku z ryby musí probíhat na mokré podložce při udržování mokrého těla ryby.
Povinností rybáře je ošetřit rybě desinfekcí poranění způsobená po vyjmutí háčku popř. další, vzniklá bojem a co nejrychleji vrátit zpět do vody.
Úlovky foťte vždy nad podložkou a v pokleku z důvodu možného pádu ryby na zem. Rybu je při této činnosti nutno polévat vodou.
Pokud za rybářem přijede v průběhu rybaření návštěva, musí být předem nahlášena u správce.
Každý rybář je povinen po skončení rybolovu zanechat na místě pořádek. Přístřešky, stany a bivaky jsou povoleny.
Porušením rybářského řádu riskuje rybář okamžité vykázání z areálu a ukončení rybolovu bez náhrady.
nachytano.cz
Nástrahy:

Jako nástrahu může rybář použít veškeré komerčně vyráběné nástrahy včetně pelet a boilies. Živočišné nástrahy jako žížaly a červy lze použít pouze do setmění.

Při muškaření pak veškeré umělé mušky s jednoháčkem, používané k lovu kaprů a amurů. Lov na živou a mrtvou rybičku nebo jejich části je zakázán.

Způsoby zakrmování:

Zavážení návnad a nástrah zavážecí lodičkou, použití spod bombu nebo praku je povoleno.
Je zakázáno používat jakékoliv označení krmných míst.
K zakrmování je možné použít standardní krmné směsi, veškeré druhy a velikosti pelet, kapří nebo pstruží granuláty, žížaly a červy.
Je možné použít veškeré PVA materiály, dipy a esence pro zvýšení atraktivity nástrah.
Krmení s obsahem vařené kukuřice, řepky, luštěnin a obilovin je možné jen po předchozí kontrole správcem, zda jde o důkladně uvařené přísady.

Kontakt
info@crs-sportovnirybolov.cz


Pokud jste na jmenovaném revíru byli rybařit, prosím o komentář, jak jste byli spokojeni. Pomůže to dalším rybářům při výběru revíru.

Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 2

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze