Revír Hostim - Nedveka


Nádrž Nedveka se nachází u obce Hostim (mezi městy Znojmo a Moravské Budějovice). Pokud chcete zažít atmosféru sportovního rybolovu a přitom se kochat překrásnou přírodou a tichem okolo vody, jste na správném místě. Krajina nádrže obklopující vodu je členitá a to Vám zajistí patřičné soukromí. Nebudete mít pocit, že jste z civilizace přijeli opět do civilizace, kde jste obklopeni dalšími rybáři. Najdete nádherná zákoutí pro Vaše nachytano.czklidné, nikým nerušené rybaření. Potěší Vás, že k nádrži vede zpevněná cesta.

O nádrži:


vznikla v roce 1990 jako závlahová nádrž pro místní zemědělství. Nádrž je průtočná, což zajišťuje dobré okysličení vody. Vodní plocha nádrže činí 7ha s průměrnou hloubkou vody 3m. V nejširším bodě naměříme 250m a vzdálenost mezi přehradou a přítokem činí 750m.

O rybolovu:

Háček pouze originál bez protihrotu; max. velikost háčku: 4. Jeden návazec na 1 prutu. Maximální počet prutů 3 (viz ceník).

K dispozici je 14 lovných míst . Každé umožňuje dostatečný prostor pro 2- 3  rybáře. V případě větších skupin lze zamluvit spojení více lovných míst. Přesnější mapu naleznete v záložce "Lovná místa a kontakt".

Terén míst je upravený pro postavení bivaků. Dbali jsme na dostatečně otevřený prostor pro snadné nahazování. Rybařit lze pouze z jedné strany břehu (krom míst 13, 14), přičemž protější strana je zalesněna a to mají rybáři rádi. Na 5 místech je u břehu postavené molo, pro ještě lepší přístup k vodě. Pro pohodlí rybářů je k dispozici 5 suchých záchodů.

K většině lovných míst je možná doprava náčiní pomocí auta. Po vyložení je nutné auto zaparkovat na určeném místě u hráze. K lovným místům č. 13 a 14 je doprava náčiní možná pouze loďkou, kterou lze za tímto účelem zdarma zapůjčit. V případě nedostatku rybářského náčiní, nebo krmení nabízíme možnost zakoupení základního vybavení u přehrady.

V den ukončení lovu a opuštní místa je lovící povinen ukončit lov do 21:00 v měsících:
květen, červen, červenec, srpen

a do 17:30 v měsících:
duben, září a říjen

Rybář je povinen ošetřit podřenou rybu. Pokud nemáte čím, lze zakoupit doktora = 100,-Kč u správce.
V případě, že nemáte podložku (jak určuje ryb. řád), lze ji zapůjčit 50,-Kč den u správce.
Možnost zapůjčení loďky po objednání za 50,-Kč den.

Ceník povolenky


1 denní chytání non-stop MAX 3 PRUTY    350 Kč

2 denní chytání non-stop MAX 3 PRUTY    650 Kčnachytano.cz

3 denní chytání non-stop MAX 3 PRUTY    950 Kč

4 denní chytání non-stop MAX 3 PRUTY  1200 Kč

5 denní chytání non-stop MAX 3 PRUTY  1500 Kč

6 denní chytání non-stop MAX 3 PRUTY  1800 Kč

7 denní chytání non-stop MAX 3 PRUTY  2100 Kč

Děti v doprovodu a 1 dospělá, nechytající osoba v doprovodu rybáře  - zdarma. Další dospělá osoba v doprovodu platí 50,-- Kč za den (z důvodu nákl. na provoz např. WC, atd.). Dítě do 10 let s platící osobou na 1 prut zdarma.

Vratná kauce: 500 Kč

Den = kalendářní den, nikoli 24 hodin od příjezdu.

Rybářský řád

Po obsazení místa správce zkontroluje nejdůležitější podmínky k rybolovu:

Háček originál bez protihrotu max. velikost 4, rybářská podložka měkčená minimálně 80x100cm, doktor ve spreji na ošetření podřené ryby, průběžná montáž návazce, podběrák minimálně 80cm, síla vlasce minimálně 0,28, luštěniny pouze vařené.

Při příjezdu si vyzvednete povolení k lovu, odvezete věci na lovné místo a automobil odstavíte na parkoviště k tomu určeném. Auto podléhá kontrole. Děkujeme.
Háčky bez protihrotu a průběžné montáže můžete zakoupit u správce revíru. Povolenou podložku a sprej na ošetření poraněné ryby lze zapůjčit.
Doporučujeme si před samotným rybolovem připravit nádobu s vodou a fotoaparát.
V průběhu rybolovu je možné měnit místo, ale pouze po dohodě se správcem revíru

POVOLENO

- Průběžná - únikové montáž, to znamená, že olovo (krmítko) při utržení ryby samovolně odpadne.
- Tyčová bójka.
- krmení vařeným partiklem
- šokové silony o průměru 0,40-0,70 mm.
- rybářské přístřešky, bivaky a deštníky
- feederová a methodmixová krmítka jsou povoleny.
- zakrmování je povoleno
- zavážení návnad a nástrah loďkou, zavážecí lodičkou nebo člunem je povoleno - používat k zavážení vlastní loďku nebo člun je povoleno
- používání echolotu (sonaru) je povoleno
- používání lodních elektro-motorů je povoleno
- přenosné grily jsou povoleny
- jeden prut = jeden návazec
nachytano.cz
ZAKÁZÁNO

- háček s protihrotem
- malá podložka (viz fotografie úplně dole)
- PET lahve ap.
- lov dravců je v sezoně 2017 zakázán
- lov na živou a mrtvou rybičku nebo jejich části je zakázán
- zakazuje se používání srkaček, helikoptér a pevných montáží.
- zakázáno používat pletené šňůry jako šokové návazce
- přechovávání ryb ve vezírku je zakázáno!!!
- spalovací motory jsou zakázány
- v celém areálu je zákaz rozdělávání ohňů
- na revíru je přísný zákaz zakrmování nevařenými luštěninami
- Delší uchovávání úlovků za účelem fotografování, či filmování se zakazuje!
- více návazců na jednom prutu

POVINNÉ

- rybář je povinen mít při lovu vyprošťovač háčků
- menší úlovky vyháčkovat přímo ve vodě, větší za pomoci podběráku na mokré podložce udržováním mokrého těla ryby poléváním vodou. Povinností je ošetřit rybě poranění pomocí desinfekce (Clinic nebo Septonex)  a nejpozději do 5 minut ji co nejšetrněji vrátit vodě .
- ryby držte nad podložkou a foťte v pokleku (těsně nad zemí), nebo ve vodě, z důvodu možného pádu ryby na zem. Při focení ryb nad 15 kg, vždy ve vodě.

 Zavážení a zakrmování může zrušit nebo povolit provozovatel s okamžitou platností. Loďku je možno půjčit u správce.- strážný a provozovatel mají právo kontroly háčkú, návazců, zakoupených povolenek na stanovišti, případně kontroly přenosných vaků, vznikne-li podezření z krádeže ryby atd. nachytano.cz

Porušením rybářského řádu riskuje rybář okamžité ukončení rybolovu bez náhrady. Lovící i jejich doprovod se v prostoru nádrže a jeho okolí pohybují na vlastní nebezpečí. Rybářský spolek Sportovní rybolov Znojemsko, z.s. se zříká veškeré zodpovědnosti za škody vzniklé lovícím a to včetně jakékoliv krádeže. Lovící zakoupením povolenky stvrzuje svůj souhlas s pravidly Rybářského spolku.

Čas telefonických objednávek:

Pondělí - Pátek: 8:00 - 19:00

Telefonní číslo
+420 736 756 025, nebo +420 603 897 984

GPS souřadnice: N 49°1.51032', E 15°53.63897'

E-mail
rybolovznojmo@seznam.cz

Pokud jste na jmenovaném revíru byli rybařit, prosím o komentář, jak jste byli spokojeni. Pomůže to dalším rybářům při výběru revíru.
Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 0

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze