NEDAMOV PREDATORS CUP - Jarní přívlačové závody

Představujeme Vám  druhý ročník závodu  u vesničky Dubá, která se ukrývá v malebném prostředí nedaleko města Česká Lípa . Jedná se o přírodní koupaliště o rozloze 2,5h, které je bohatě zarybněno jak bílou rybou tak hlavně pstruhem duhovým, sivenem a dravci na které nachytano.czse zaměřuje závod.

Vyskytuje se tu v hojném počtu okoun říční kterého zde je možné ulovit i v kapitálních rozměrech 40+ , štiky a candáti a hlavně nové osazenstvo které se tu aklimatizovalo vcelku dobře a tím je okounek pstruhovy (BASS)

Závodu se zúčastní celkem 60 závodníku z více zemí, mezi kterými nebudou chybět i závodníci naší reprezentace, kteří si poměří síly s ostřílenými závodníky z Polska a Slovenska.

Tento typ závodu není klasicky trout závod ale je zaměřen na veškerou dravou rybu v tomto rybníku.

Pravidla závodu jsou v souladu s pravidly LRU ČRS a samozřejmostí je použití háčků bez protihrotu . Z důvodu osazenstva štik jako jedním z mála predátoru jsou proto povolené nástrahy z peří a to o velikosti 10cm+ .

Loví se pouze ze břehu a ve dvojicích. Každá dvojice má svůj vlastní vylosovaný sektor, který je rozdělen . Závodník který v daném sektoru vyhraje nad druhým závodníkem, obdrží za výhru 3 b,  které následně budou zapsané do tabulky. Pokud by oba závodníci nachytali stejný počet bodovaných ryb, oba dva získávají 1,5b za remízu. Pokud by ani jeden ze závodníku neulovil žádnou bodovanou rybu, oba dva závodníci za remízu získávají 1b. Při prohře nezískává závodník žádné body t. j. 0 b.

Závodí se v šesti základních kolech, kde v každém kole může závodník získat 3 b,  takže celkem max. 18b. Vyhrává závodník s největším počtem získaných bodů.

Tento závod je sponzorován mnoha sponzory v odvětví rybařiny ale i jiných subjektů.


 Generálním sponzorem závodů je firma Favorite a Crazy Fish  která se specializuje  na lov ryb přívlačí, její sortiment  zahrnuje vše co je potřeba pro lov ryb. Od širokého spektra prutů až po nepřeberné množství nástrah.

Mediálním sponzorem závodu je internetový rybářský časopis Nachytáno.cz,  kde bude publikován průběh celých závodů a návštěvníci se tam dovědí o všem, co je zajímá ohledně závodní přívlače.

Celý průběh závodu bude probíhat v duchu dobré nálady a sportovního ducha. Je zván každý kdo si chce odpočinout a případně nasbírat nové zkušenosti v lovu přívlači od našich závodníků.

Občerstvení je zajištěno v bufetu, který je nesdílnou součásti rybníka a kde si může každý vybrat z více druhů teplých nebo studených jídel, dále alkoholických i nealkoholických nápojů. Mimochodem tam opravdu dobře vaří.

Na celý závod bude dohlížet team organizátorů.

Pořadatelem a garantem závodů je RK Fishing  spin - Radovan Karšnak

Spolupořadatelem je rybník Nedamov a Martin Mičánek – PRSO.ME u kterého si případně  můžete prohlédnout nebo i zakoupit nějaké nástrahy .

Těšíme se na Vás a závodníkům přejeme hodně štěstí při vzájemných soubojích -  „vyhrává ten nejlepší“ .

Petrův Zdar -  Radovan Karšnak
 

Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 3

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze