Malá vodní nádrž Jarošov nad Nežárkou


Menší, nová voda na samém okraji městečka Jarošov nad Nežárkou poblíž Jindřichova Hradce. Hned ze začátku však upozorním, že pokud patříte k profi-kaprařům či sumcařům, budete asi zklamáni. Největší šupík zde ulovený měl totiž hmotnost kolem 12 kg, sumci se zde nevyskytují vůbec. To jen tak pro začátek, abychom si ujasnili…, a aby v komentářích nebylo k počtení něco ve smyslu, že ryby zde stojí za ***** a tak.
nachytano.cz
Dno rybníka je většinou štěrkopísčité, bez bahna, pouze část u hráze je krytá kameny. Na mělčině u přítoku se nachází menší rákosové pole. Hloubka dosahuje desítek centimetrů na přítoku a klesá až k nějakým 5 metrům u hráze. Téměř celý rybník mám prosondovaný nahazovacím echolotem, takže téměř s jistotou můžu říci i to, že dno není nikterak členité, větší zlomy zde téměř nenajdete.

* velikost: 2,4 ha

* hloubkový profil: do 5 m

* obsádka: kapr, lín, okoun, cejn, plotice, perlín, štika, candát, karas, pstruh

Jak je psáno výše, škála druhů ryb je celkem široká. Takový normální kapřík zde je kolem 60 cm s nějakými 3 kg. Ulovíte pochopitelně i větší či menší. Na své by si zde mohli přijít milovníci feederu či plavané – najdete zde parádní cejny, plotice a krásně vybarvené líny. Rovněž zde plave několik kapitálních (přes 1 m!) štik. Nechybí ani krásní okouni či candáti.
Tak, jako na většině soukromých vod, i zde se chytá non-stop, převážně chyť a pusť (s možností ponechat si 1 rybu/povolenku/den), počet prutů není (s rozumem) omezen, čehož se dá využít (doporučuji), pokud zrovna nejdou kapři, nemusíte pruty stahovat, jen si vezmete feeder/vláčku a zabavíte se takto. Lov na živou i mrtvou (i části) rybičku je povolen.
Asi v polovině rybníka na ,,pravém´´ břehu se nachází krásné molo, z kterého se také dá s trochou opatrnosti rybařit. Na přítoku pak stojí chatka s perfektním zázemím. Rybařit (a i přes menší hloubku zde s úspěchem) se tak dá ,,přímo z postele´´. Cena za její pronájem je 120 Kč za osobu a den, v jejím podkroví jsou lůžka pro 5 osob.
Pokud předpověď počasí hlásí slunečno, doporučuji přibalit pokrývku hlavy, krém na opalování a dostatek tekutin. V okolí rybníka totiž není žádná možnost se ukrýt (třeba pod stromy), jedině právě výše popsaná chatka.nachytano.cz

-    cena povolenky: 400 Kč/den
-    tato cena zahrnuje možnost ponechání si 1 ks ryby dle vlastního výběru
-    ubytování: ve výborně vybavené chatě přímo na břehu rybníka s kapacitou 5 osob, za     příplatek 120 Kč/os/den.

Nákupní možnosti


Přímo v Jarošově nad Nežárkou se nachází COOP a restaurace, případně čerpací stanice. Rybářské potřeby dokoupíte v jednom ze 2 obchůdků v centru nedalekého J.Hradce. V tomto městě zároveň naleznete větší supermarkety (Kaufland, Albert, Lidl, Penny).

Tipy pro rodiny

Rybolov není jediné, co zde lze vyzkoušet. Jezdíte-li rádi na kolech, je zde mnoho možností, kam vyrazit (jen letem světem uvedu Červenou Lhotu, Landštejn, Jemčinu, Třeboňsko,…). Můžete  využít možnosti popojet si někam vlakem (vč. JHMD, na jejíž hlavní stanici v J.Hradci vás dovezou osobní vlaky ČD ze stanice Jarošov nad Nežárkou). Na této známé úzkorozchodné trati si v letních měsících můžete udělat výlet parním vláčkem. Je-li v řekách alespoň trochu vody, tak všechny řeky v okolí (Žirovnice, Kamenice a Nežárka, vznikající jejich soutokem) je možné prohlédnout si z kanoe. Bude-li horko takové, že ani voda v rybníce vás už neosvěží, tak můžete vyrazit do jindřichohradeckého plaveckého bazénu a aquaparku. ,,Mimorybářských aktivit´´ je zde opravdu požehnaně.

Doprava

Až téměř k rybníku vedou snad ze všech směrů silnice I.třídy. Poté se jen musíte proplést pár uličkami Jarošova nad Nežárkou, které jsou asi z poloviny taktéž asfaltové, až druhá část cesty sem je vysypaná štěrkem, příjezd je však parádní. Cesta z Prahy (od napojení Pražského okruhu na D1) se dá (i při dodržení všech předpisů) zvládnout pod 2 hodiny, pokud byste nenarazili na neplánovanou komplikaci v podobě nehody/rekonstrukce. Až (a pokud vůbec) se dočkáme dostavení D3, tak by to mohlo být i pod 90 minut.
Pokud nebudete mít k dispozici auto a vše potřebné poberete do ruky a na záda, tak kousek od rybníka se nachází vlaková stanice Jarošov nad Nežárkou (pouze vlaky ČD značení ,,Os´´)

Kontakty

-    tel.: +420 721 239 931 (volat po 18.hod)
-    FB: https://www.facebook.com/nadrzjarosov/
-    e-mail: lovjarosov@seznam.cz

Určitě stojí za to zvážit návštěvu této menší vodní plochy. Nebudete-li si něčím jisti, na výše uvedených kontaktech Vám majitelé rádi poradí.

nachytano.cznachytano.cznachytano.cz

nachytano.cznachytano.cz

Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 6

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze