Gumová nástraha Perch´ik Air Leech

nachytano.czSvět gumových nástrah se každým rokem rozšiřuje. Je pravdou, že většina nových nástrah navazuje na již vymyšlené, jedni kopírují od druhých, ale pořád se objevují zajímavé novinky, ať už jde o tvary, barvy či vůně. Určitě nejde o novinku převratnou, protože nástrahy tohoto typu se na trhu objevují již několik let, ale není jich zase tak moc, abychom je považovali za všední. Dnes představíme zajímavou UL nástrahu - Perch´ik Air Leech. https://rybanahacku.cz/cs/797-perch-ik-air-leech

Na první pohled je to nástraha, kterou bychom nejspíš zařadili pod nedávno vzniklou kategorii tzv. sýráků, která se vydělila z původně širší kategorie smáčků. Pro sýráky je typický červovitý tvar těla s velmi štíhlým korpusem, jemuž na objemu přidává silné žebrování tělíčka. Korpus nástrahy je zakončený štíhlým velmi hbitým chřestýším ocáskem. Vroubkování tělíčka má hned několikerý význam:

1) Je velmi dobrým nosičem atraktantů,

2) opticky zvětšuje tloušťku tla nástrahy, aniž by to měl vliv na omezení její hybnosti

3) podílejí se na zvýšení hybnosti nástrahy

4) jsou měkké a ryba má pocit, že ochopila skutečného červa

Air Leech pochází z dílky Ukrajinské značky Perch´ik, která se vyrábí ve stejné fabrice jako FishUp a část produkce Crazy Fish. Gumy jsou napuštěny silným atraktantem na bázi smetany a výražku z mořských mlžů. Gumka po vyndání z balíčku velmi příjemně a přirozeně voní, řekl bych, že ještě lépe než Keitech. Po prvním puštění na hladinu vody jsem byl překvapen, jak se kolem gumy udělalo olejové kolo, takže výrobce na množství atraktantu rozhodně nešetřil.

Mezi prsty je na omak velmi vláčný, ocásek na každý sebemenší pohyb reaguje velmi živě.

Air Leech je dostupný ve velikosti 40mm, 56mm, 76mm a 100mm, takže jím můžeme pokrýt jak lov pstruhů, okounů, parem i candátů.

Nastražení:

Air Leech můžeme nastražovat jak na klasickou jigovou hlavičku bez nálitku s kratším ramínkem, tak na čeburaškový jednoháček v kombinaci s čeburaškou. Právě nastražení s čeburaškou dává velmi dobře vyniknout jeho vlnivému efektu. Velmi živý je i při metodě drop shot.

Vodění:nachytano.cz

Perchik je coby sýrák podskupinou smáčků,  jeho doménou budou pomalé precizní techniky lovu, kdy potřebujeme dravci nabídnout nástrahu co nejpřirozeněji a nejtišeji. Platí na něj klasické smáčkovací pohyby od mítného poškubávání, twitchingu, přes pohupování špicí prutu, volné vedení, propady ke dnu, ležení na dně a dokonce i drop shot. Při lovu v proudu se velmi dobře hodí k nadržování a lovu proti proudu nebo přes proud, kdy se velmi živě vlní jako nějaká pijavice. Tu ostatně také většině ryb bude připomínat. Ve vodě ho můžeme vodit přískoky, ale i plynulým vedením. Při mírně rychlém vedení se nástraha dokonce celá vlní a vypadá jako nástraha s kopýtkem, přestože ve skutečnosti žádné kopýtko nemá. O tento pohyb se stará tlakem vody a žebrováním těla vyvolané vlnění přenášené směrem k ocásku. Nejmenší model bude úspěšný při lovu pstruhů přes proud. Použít ho můžeme i při lovu duháků se sbirulinem nebo na dírkách.

Air Leech jsem používal ve dvou velikostech, a to 56 a 76mm. Ukázal se být doslova smrtící nástrahou na parmy a říční okouny a byl oběma druhy velmi ochotně přijímán. Při lovu na řece se připletlo i několik candátků. Z barev jsem sice vyzkoušel jen bílou 01 a olivově zelenou 03, ale obě byly natolik účinné, že jsem neměl důvod se od nich zatím odchýlit.

Nevýhody:

Daní za úzké pohyblivé tělíčko je malá výdrž tenkého korpusu nástrahy. U velikosti 56mm nástraha obvykle vydržela 3-4 parmy, než ji ryba strhla z háčku.

Petrův zdar, Vaše přívlačová speciálka Ryba na háčku.cz

Převzato z www.rybanahacku.cz

Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 2

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze