Novinky v rybářském řádu pro rok 2019


S každou vydanou povolenkou obdržíte i dodatek pro rok 2019. Ne ve všech krajích jsou dodatky stejné. Co je někde povoleno, je jinde zakázáno nebo naopak. Proto je velice důležité při výjezdu na lov do jiného kraje se seznámit s podmínkami lovu daného kraje, aby jste v rámci nevědomosti zbytečně nepřišli o povolenku.
nachytano.cz

Nejmenší lovné míry vybraných druhů ryb v mimopstruhovém rybářském revíru jsou:

nově - okoun říční - 15cm
(Je velice dobře že konečně okoun dostal po dlouhých letech zpět míru. Na druhou stranu mohla být tato míra min. 20 cm. 15ti centimetrový okoun je opravdu vhodný jen jako nástraha na dravce)

Denní doby lovu ryb v kalendářním roce

a) v měsíci duben, květen, červen, červenec, srpen, září od 4 do 24 hodin,
b) v měsíci říjen, listopad, prosinec, leden, únor, březen od 5 do 22 hodin.

Osoba provádějící lov je povinna mít při lovu vyprošťovač háčků, míru pro zjištění délky ryb a podběrák.
( míra pro zjištění délky ryb může být pro rybáře chytající způsobem chap trochu zbytečná, ale určitě nebude tak velkou přítěží na vašich výpravách. Podběrák super, ale už vidím opět spoustu rybářů kteří si k vodě při brodění vezmou ten nejmenší podběrák jaký doma najdou se slovy „ stejně vyhakuji ve vodě")

Lov na mimopstruhových rybářských revírech je zákaz používání dvoj a trojháčku v období od 1. ledna do 15. června.  (velice schvaluji!)

Při lovu na umělou mušku a muškařením na revírech mimopstruhových v době od 1. ledna do 15. června:

je povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce v maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu a s muškami o maximální velikosti 3 cm

Při lovu na  „Tenkaru“ je možné použít pouze prut, návazec a mušku nebo mušky (bez použití navijáku a muškařské šňůry) každá muška může být vybavena pouze jedním jednoháčkem;

je zakázáno používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělo mušky, stejně tak je zakázáno použití jakýchkoliv plovoucích pomůcek jako kulového plovátka, splávku apod.

Nástraha nesmí být vybavena doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost ryby, např. rotující plíšek, vrtulka nebo gumička.

Zákaz lovu na srkačku. Za srkačku se považuje krmítko, ke kterému je přímo přivázán
návazec s háčkem (případně návazce s háčky).


Zákaz používání vylovovacího háku (gafu)


Návrat pstruhových revírů jčÚs do celosvazového rybolovu

Rada  ČRS  obdržela  od  Jč.  ÚS  ČRS  sdělení,  že  výbor Jihočeského územního svazu rozhodl na svém zasedání dne 28.6.2018 o vložení pstruhových rybářských revírů v  užívání  Jč.  ÚS  ČRS  do  celosvazového  rybolovu  s  účinností od 1.1.2019.

Od roku 2019 bude opět platit celosvazová pstruhová povolenka i na jihočeských pstruhových revírech. Rybáři budou, mimo svazových webových stránek, informováni v dodatku k soupisům revírů pro držitele celosvazových povolenek pro rok 2019.
Cena  celosvazových  povolenek  na  rok  byla  schválena 

Republikovou radou na pravidelném zasedání v červnu, vstupem  těchto  revírů  do  celosvazového  pstruhového  rybolovu se schválené ceny povolenek nemění.

Pro  připomenutí  jsou  ceny  CS  povolenek  pro  rok  2019  následující:

Celosvazová členská mimopstruhová: 
Dospělí: 2200 Kč
Mládež:  1400 Kč
Děti:     700 Kč

Celosvazová členská pstruhová:
Dospělí: 2300 Kč
Mládež:  1500 Kč

Západočeský svaz jde v některých bodech zpátečnickým krokem:

K 70 – horní míra kapra obecného 70 cm – zavést na všech revírech od 1. 1. 2019 i přes to, že si je hospodářský odbor vědom, že jdeme nad rámec vyhlášky, ale diskuse na tohle téma se vedou již řadu let a na zavedení tohoto opatření je dlouhodobě velký tlak rybářské veřejnosti

Zákaz používání trojháčků na P revírech – vhodnou formou seznámit všechny oprávněné k lovu, že dojde k tomuto zákazu od r. 2021, tedy za 3 roky. Důvodem je vyčerpání stávajících zásob nástrah a při pořizování nových již zohlednit připravovanou úpravu. Cílem je ochrana lovených lososovitých ryb

Zákaz používání dvoj a trojháčku na MP revírech v době hájení dravců od 1. 1. 2019 – cílem tohoto opatření je ochrana dravců, kdy se v jarních měsících rozmáhá jejich nezákonný lov, zejména sumců

Zákaz lovu na umělou mušku a muškařením v MP revírech v období od 1. 1. do 15. 6., platný od 1. 1. 2019 – cílem tohoto opatření je ochrana ryb, které požívají zákonnou ochranu, mají stanovenou dobu hájení a zejména množící se nešvar, kdy tento způsob lovu je využíván jako náhrada přívlače

Povolen lov na tzv. srkačku

Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 4

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze