Uhynulé ryby v řece Bílině nemile překvapily kolemjdoucí v centru Ústí

Masový úhyn ryb nepříjemně překvapil kolemjdoucí na nábřeží říčky Bíliny v Ústí nad Labem. Nebyl za ním naštěstí podle mluvčího ústeckých hasičů únik chemických látek.

nachytano.cz„Na vině byl pokles hladiny, který uvolnil staré bahno s letitými usazeninami z dob minulých. Náš zásah nebyl potřeba,“ sdělil mluvčí hasičů Lukáš Marvan.  

Zdroj: https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/uhynule-ryby-v-rece-biline-nemile-prekvapily-kolemjdouci-v-centru-usti-20190919.html


Paradoxně před půl rokem:

V řece Bílině to opět žije!

Do řeky Bíliny v Mostě bylo za účasti dětí vypuštěno 500 kg původních druhů ryb: cejni, plotice, perlíni, jeseni, okouni a hrouzci, které doplňovalo menší množství pro děti atraktivních ostroretek, línů, kaprů, štik a dva sumci. Projekt je financován společností Unipetrol.

Od roku 2010, tedy od začátku spolupráce mezi Unipetrolem a Českým rybářským svazem, z. s., Severočeským územním svazem bylo vysazeno více než sedm tun ryb v celkové hodnotě 650 tisíc korun. Kromě samotného vysazování ryb do řeky se děti dozvěděly, jaké ryby jsou v českých řekách nejrozšířenější, čím se živí a jak se chovají.

Projekt bude na podzim pokračovat vysazováním poblíž Ústí nad Labem. Bílina již není mrtvá řeka, Bílina žije!

Sdílet

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze