Středočeský kraj podpoří reofilní druhy ryb 150 000 korunami

Rada Středočeského kraje schválila dotaci ve výši 150 000,- Kč na II. etapu společného projektu s SÚS na podporu reofilních druhů ryb ve středočeských tocích.

nachytano.czStejnou částkou přispěje i náš územní svaz, takže naše toky obohatí, jako vícezarybnění, reofilní druhy ryb v celkové hodnotě 300 000,- Kč.

Tento projekt byl zahájený v loňském roce a předcházel mu společný projekt na podporu lipana podhorního v tocích středočeského kraje, jenž trval tři roky.

V letošním roce tak plánujeme vysadit odkrmeného úhoře na Sázavu, a to do všech revírů zde hospodařících MO ve sdruženém rybolovu.

Úhoř do Sázavy patří, ale bohužel tato krásná řeka nesplňuje podmínky pro vysazování úhořího monté z dotačního programu ORP z důvodu neprůchodnosti (migrační překážky na Vltavské kaskádě), tak pro jeho nasazení v Sázavě využíváme tuto cestu. Vysazení odkrmeného úhoře zrealizujeme v průběhu příštího týdne.

V rámci tohoto projektu rovněž vysadíme jelce jesena do Berounky, a to do všech revírů zde hospodařících MO v SÚS ve sdruženém rybolovu a parmy říční do Jizery, opět do všech pojizerských MO. O těchto násadách budeme informovat.

Osobně jsem velice rád, že naše spolupráce se Středočeským krajem i nadále pokračuje ve všech třech, pro mě, klíčových oblastech, a to v podpoře činnosti RS, dětí a mládeže a reofilních druhů ryb. Této spolupráce s Krajem si velice vážíme a děkujeme za ni.

Dušan Hýbner, předseda SÚS

Sdílet

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze