Rybářka vylovila z hlubin podivného tvora. Má velké štěstí, že se ho nedotkla

Děsivé stvoření vytáhla z moře rybářka Alyssa Ramirezová v Port Isabel v americkém Texasu. Nejprve si myslela, že jde jen o chomáč řas, ale posléze se tvor začal hýbat. A měla štěstí, že se svého úlovku nedotkla, protože v tomto případě děsivý vzhled odpovídá i nebezpečnosti tvora.

nachytano.cz

Když Ramirezová podivného tvora z moře vytáhla, neváhala a natočila si ho. „Vypadalo to jako žížala vyzbrojená do boje,“ popsala svůj první dojem rybářka. Na záběrech se stvoření svíjí a spolu s ním se pohybují i jeho štětiny.

Ohnivý červ (Hermodice carunculata) obývá většinou hlubiny moře. Začíná se ale objevovat i na mělčině, kde ohrožuje plavce. Tělo má pokryté drobnými jehličkami, pomocí nichž vypouští do oběti toxiny. Ty mohou způsobit velkou bolest a zdravotní komplikace.

„Doufám, že to zaujme ty, kteří chtějí objevovat rozmanitost přírody. Ten tvor je fascinující,“ svěřila se Ramirezová, která svůj úlovek alespoň ve formě videa poslala Správě národních parků v Texasu. Mořského červa samotného pak bez újmy poslala zpátky do vod Atlantského oceánu.

Zdroj:https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/rybarka-vylovila-z-hlubin-podivneho-tvora-ma-velke-stesti-ze-se-ho-nedotkla-40314889?seq-no=1&dop-ab-variant=&source=article-detail

Video

Sdílet

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze