Rybáři získali pozemky u pískovny v Žehušicích

Rybářům sdružených pod hlavičkou Českého rybářského svazu, Samostatně hospodařící místní organizace Kutná Hora (SHMO), spadl kámen ze srdce. Konečně se jim totiž podařilo získat jeden celý břeh žehušické pískovny.

nachytano.czÚřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Kolíně (ÚZSVM) jim ve výběrovém řízení s aukcí prodal dva pozemky o celkové výměře 5143 metrů čtverečních za 300 tisíc korun. ÚZSVM převzal tyto pozemky od Státního pozemkového úřadu. „Pozemky tvoří břeh, přístup k vodní ploše a z části jsou vodní plochou pískovny v Žehušicích,“ uvedl Andrej Bančanský z ÚZSVM.

Menší pozemek slouží jako písčitá cesta podél břehu pískovny a je z jedné strany porostlý travinou s nálety dřevin. Větší pozemek slouží jako břeh vodní plochy a dále zasahuje i do vodní plochy.

„Já jsem neskutečně šťastný. Bylo to pro nás velmi složité. Požádali jsme Státní pozemkový úřad o odkup pozemků, ten to ale odmítl a prodej šel do aukce,“ vysvětlil předseda SHMO Josef Opasek. Podle něj se místní rybáři obávali hlavně spekulantů, kteří by pozemky mohli odkoupit a de facto jim tak znemožnit přístup k vodě.

Do výběrového řízení s vyhlášenou minimální kupní cenou 201 tisíc korun se přihlásili celkem čtyři zájemci, kteří v následné aukci navýšili cenu až na rovných 300 tisíc korun. Vítězem se nakonec stala právě místní rybářská organizace. Zájem rybářů byl veliký, neboť břeh vodní plochy je pro přístup k vodě a chytání ryb strategický.

Autor: Hana Kratochvílová
Zdroj: https://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/rybari-ziskali-pozemky-u-piskovny-v-zehusicich-20190904.html

Sdílet

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze