Pozor na zákaz stanování u Těrlické přehrady pod vysokou pokutou

Obecnímu úřadu v Těrlicku již došla trpělivost s neukázněnými návštěvníky přehrady a na pořadu dne jsou vysoké sankce za stanování a nepořádek.

nachytano.czObecní vyhláška sice již existuje několik let, ale vzhledem k chování některých neukázněných návštěvníků, se obecní úřad v Těrlicku rozhodl pro monitoring dění kolem přehrady a přitvrdit v udělování pokut. Kdo bude stanovat u přehrady mimo vyhrazené kempy, pak hříšníkům hrozí vysoká pokuta až třicet tisíc korun.

Policie a zástupci obecního úřadu v pátek provedli velkou kontrolní akci.

Pro Deník.cz starosta Těrlicka Martin Polášek tuto situaci okomentoval takto:

„Najíždění autem až do vody, nepořádek, hluk, nerespektování jakýchkoli pravidel. Vyhláška, která zakazuje stanování mimo oficiálně vyhrazené kempy, existuje od roku 2015. Letos ale výše uvedené chování některých návštěvníků dosáhlo vrcholu, a proto jsme se rozhodli zakročit.“

„Kdo stanoval mimo kempy, toho jsme vyzvali, aby do hodiny místo opustil a přesunul se do míst, kde je stanování povoleno. K sankcím jsme nakonec nemuseli přistupovat, protože všichni uposlechli,“

„Dost bylo nepořádku a lidských vykalů všude kolem, je to nechutné a maximálně hanebné kam až někteří zachází."

Aby však vše nebylo tak černé, pro rybáře užívající povolený 24 hodinový lov je obec ochotná tolerovat pobyt u vody mimo vyhražené kempy. Na oplátku však rybáři musí prokázat že mají jak likvidovat biologický odpad a mít lovné místo čisté a bez odpadků. Tato povinost bude neustále monitorována zaměstnaci úřadu a policií. Jistě by bylo na škodu, aby kvůli několika neukázněným rybářům byla tato tolerance nulová a rybáři byli omezeni na výkonu rybářského práva.

Policisté jsou na dohlížení pořádku kolem přehrady vybavení více než dobře. „Hlídkují i z vody pomocí motorového člunu, na který lze naložit i čtyřkolku a dostat se tak i na ta nejhůře dostupná místa na břehu.

Zdroj: Deník.cz

Sdílet

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze