Na Božkově zadrženy dvě povolenky

Na základě podnětů od návštěvníků rybníku Božkov SÚS byla v posledních dvou dnech provedena na tomto rybníku mimořádná kontrola RS s celokrajskou působností.

Kontrola byla zaměřena na řádné zapisování úlovků, zacházení s ulovenou rybou a dodržování rybolovných způsobů v pstruhovém režimu.

nachytano.czKontrolu provedl člen RS s celokrajskou působností Dušan Hýbner, ev. číslo 08821.

Při kontrole byly zadrženy 2 povolenky a 6 drobných přestupků bylo vyřešeno domluvou a poučením.

První povolenka byla zadržena za ponechanou a nezapsanou třetí lososovitou rybu, kdy od jejího ponechání lovícím do provedení kontroly uběhlo 13 minut, lovící měl za tu dobu zabalené oba pruty, na které lovil, kompletně celou výbavu a chystal se opustit lovné místo. Se zadržením povolenky nesouhlasil a uvedl do hlášenky o přestupku, že by ji zapsal, než by odešel, což nevyžaduje další komentář. Nicméně pan rybář si bude na postup RS pravděpodobně stěžovat.

Druhá povolenka byla zadržena za nedodržení povoleného způsobu lovu na rybníku, kdy je v tomto období povolena pouze přívlač a lov na umělou mušku. Dotyčný lovil na přívlač, kdy několikrát ponechal nahozený prut na takzvané sbirolino s umělou jikrou bez dozoru a vzdálil se od něho do 30 metrů na několik minut. Neměl tak prut v ruce a umělou nástrahu nevedl aktivně vodním prostředím.

Jsem moc rád za podněty od našich členů, které mě vedly k těmto kontrolám. Upozorňuji všechny, že naše kontroly se na těchto rybnících zvýší a budou již nekompromisní.

Nebudeme tolerovat „bobkaření“, které se schovává za vláčení, ani zápisy lososovitých ryb v průběhu lovu nebo až po něm. K uloveným rybám se budou na našich rybnících všichni lovící chovat s úctou a patřičnou šetrností, bez ohledu na to, zda za několik minut rybu usmrtí nebo ne.

Všechny lovící a návštěvníky našich rybníků tímto žádám – zamysleme se a chovejme se jako rybáři. Vše si vždycky můžeme zkazit jen sami. Pokud se stav jednání nezlepší, budu tvrdě, jako člen RS i rybníkář, prosazovat protiopatření, například zákaz používání sbirobina a kulových plovátek. Budou přesně formulovány povolené nástrahy, neb ať je umělá jikra sebevíce deklarována jako umělá přívlačová nástraha, vláčet s ní, to není klasická přívlač, ale lov na plavanou.

Dušan Hýbner člen RS

Sdílet

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze