Muž podvedl rybáře z celé republiky. Vybral od nich peníze na závody, pak je prosázel

Zhruba o 100 tisíc korun připravil podle kriminalistů rybáře z celé republiky třicetiletý muž, který jim sliboval rybářské klání v Čechách i na Moravě. Peníze vybral na dva závody, do kterých se přihlásilo celkem 12 týmů.

Závody se však nekonaly a ze startovného jim vrátil pouze zlomek. Peníze poté utratil za sázky. Muži nyní za podvod hrozí až pět let vězení, sdělila mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová.

 nachytano.cz   Muž zájemce oslovil prostřednictvím webových stránek hojně navštěvovaných rybáři, konání rybářských závodů inzeroval i v různých rybářských skupinách na facebooku. „Týmy závodníků měly poměřit své rybářské dovednosti v říjnu loňského roku, a to hned na dvou místech, na Sykovci poblíž Nového Města na Moravě a o 14 dní později na rybníku Pilský ve Středočeském kraji,“ uvedla policejní mluvčí.

    Z přihlášených zájemců podle kriminalistů obviněný následně vylákal téměř 100 tisíc korun na startovném. „Do závodů se přihlásilo celkem 12 týmů, což bylo podle pořadatele málo a krátce před samotným konáním závodů zájemce uvědomil, že se závody ruší,“ doplnila mluvčí. V souvislosti s vrácením startovného se vymlouval na to, že někteří zájemci včas nezaplatili startovné, a jemu tak vznikly další náklady spojené s organizací samotných závodů a zajištěním cen.

    Muž peníze rybářům nevrátil ani po půl roce, uhradil pouze zlomek z částky zaslané na startovné. Většinu takto vylákaných peněz podle kriminalistů užil pro vlastní potřebu, například jako vklad k různým sázkovým hrám.
    
ČTK
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/policie-stiha-organizatora-zavodu-rybaru-pripravil-je-o-zhruba-100-tisic-korun.A200519_111137_ln_domov_ele?

Sdílet

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze