Kormoráni řádili na rybnících u Chropyně. Způsobili škodu za čtvrt milionu

Škodu v celkové výši 264 262 korun způsobil kormorán veliký a na rybách v rybnících u Chropyně na Kroměřížsku. Náhradu škody vyplatí žadateli, jímž je soukromé rybářství, krajský úřad

Náhrady za škody způsobené ve Zlínském kraji zvláště chráněnými živočichy se proplácejí na základě zákona. „Většinou jde o škody způsobené vlkem, medvědem, bobrem, vydrou či právě kormoránem,“ přiblížila radní kraje Margit Balaštíková.

nachytano.czZa loňský rok bylo proplaceno celkem 649 990 korun, z toho za škody způsobené vydrou 265 322 korun, bobrem 184 523 korun, medvědem 170 345 korun a vlkem 29 800 korun.

V případě škod způsobených chráněnými živočichy, musí žadatel o náhradu škody podat žádost na krajský úřad do deseti dnů od zjištění vzniklé škody společně se stanoviskem příslušného orgánu ochrany přírody, kterým je obec s rozšířenou působností.

V případě, že ke škodě došlo na území chráněné krajinné oblasti, je orgánem ochrany přírody příslušným k šetření Agentura ochrany přírody a krajiny. Pokud byla škoda způsobena na zvířatech, musí současně dodat i protokol o ohledání veterinářem.

Zdroj: https://www.denik.cz/regiony/kormorani-radili-na-rybnicich-u-chropyne-skoda-za-ctvrt-milionu-20190612.html

Sdílet

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze