Cestu k rybníku plot nezatarasil

Tachovsko – Že mají problém dostat se k Víchovskému rybníku kvůli plotu, který nedávno vyrostl okolo skládky materiálu na posyp silnic, upozornili Deník obyvatelé nedalekého Záchlumí.

nachytano.czRybník býval dříve rekreační zónou, v současné době slouží rybářům. Přesto je stále vyhledávaným cílem procházek. „Dříve se k němu dalo zajet i autem, to právě nové oplocení znemožňuje. Cesta je tam udělaná, ale pouze pro pěší. To některým lidem, kteří tam dříve jezdili, vadí,“ popsala situaci starostka Záchlumí Šárka Trávníčková.

Pozemek, který byl oplocen, patří Plzeňskému kraji. Včetně cesty. „Dříve užívaná cesta vedoucí k rybníku vždy byla a je součástí pozemku ve vlastnictví Plzeňského kraje, přičemž tento pozemek má ve správě Správa a údržba silnic Plzeňského kraje (SÚSPK),“ vysvětlil generální ředitel SÚSPK Miroslav Doležal.

Jak dodal, na pozemku je umístěna provozní skládka materiálu, kterou SÚSPK intenzivně využívá. „Především z tohoto důvodu došlo k jejímu oplocení, a to jak z hlediska bezpečnosti, tak i k zamezení krádežím zejména jemných kamenných drtí,“ dodal.

Jak dále generální ředitel SÚSPK uvedl, po dohodě se starostkou obce Záchlumí byla vytvořena náhradní cesta podél nového oplocení. Ta veřejnost přivede na další navazující cesty k Víchovskému rybníku. „Cesta je sjízdná i na kole, pouze zde není umožněn průjezd aut či nákladních automobilů, a to především z důvodu dříve často vznikajících černých skládek na pozemku SÚSPK, ale i ostatních vlastníků okolních pozemků. Navezený odpad pak na své nemalé náklady likvidovala SÚSPK,“ vyjádřil se Doležal s tím, že vlastníci okolních pozemků s touto novou trasou souhlasí a jiné řešení ani neakceptují. „Přístupu k rybníku výše zmíněnou novou cestou podél oplocení není ničím bráněno, nehledě na to, že není jedinou přístupovou cestou pro veřejnost,“ uzavřel.

Autor: Jiří Kohout
Zdroj: https://tachovsky.denik.cz/zpravy_region/cestu-k-rybniku-plot-nezatarasil-20190903.html

Sdílet

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze