Čeští juniorští muškaři mistry světa v družstvech, mezi nimi i Středočeši Vojta Marek a Honza Bureš!

V tomto týdnu naše nejznámější řeka Vltava v úseku od Lipenské přehrady až pod Rožmberk přivítala nejen tradiční spousty vodáků, ale především nejlepší juniorské muškaře světa, kteří se zde sešli u příležitosti 18. Mistrovství světa juniorů v lovu ryb na udici – muška.

nachytano.czSamotný závod probíhal od časného úterního rána až po čtvrteční podvečer v pěti samostatných kolech na pěti sektorech a pořádně prověřil nejen technickou, ale i fyzickou připravenost a odolnost účastníků. Celkem se zúčastnilo 42 závodníků z devíti zemí a čtyř kontinentů.

K favoritům patřila reprezentace ČR ve složení Jan Bureš, Vojtěch Marek, Jan Carbol, Jan Wittner, Antonín Pleskač a Tomáš Glaesner pod vedením zkušeného manažera Tomáše Starýchfojtů a reprezentačního trenéra a nedávného juniorského mistra světa Martina Musila. Organizací byl pověřen Jihočeský územní svaz a hlavním organizátorem byl předseda odboru LRU muška Jiří Pejchar.

Vyvrcholením šampionátu bude dnešní vyhlášení vítězů ve Vyšším Brodě, kde v kategorii týmů obdrží zlaté medaile zcela zaslouženě tým ČR, stříbro USA a bronz Španělé. V jednotlivcích obhájil titul z loňska polský reprezentant Šimon Konieczny a další dvě medaile poputují do Španělska zásluhou Sergia Heredera a Carlose Delgada. Z českého týmu se nejlépe umístil benjamínek týmu Vojta Marek, který skončil šestý, následován sedmým Antonínem Pleskačem a desátým Janem Burešem. Zbylí dva naši se umístili na 13. a 14. místě v pořadí Jan Carbol a Jan Wittner a potvrdili tak týmovou dominanci na domácí vodě. Všem patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci svých domovských klubů, MO, ÚS a především ČRS.

Nejčastějším úlovkem byli pstruzi obecní a duhoví, bílá ryba a okoun. Největší úlovky lehce překračovaly hranici 50 cm. K vidění byly všechny muškařské techniky, k čemuž přispěla rozmanitost řeky Vltavy a lov od časného rána až do pozdního večera.

Zvláštní poděkováni si jménem SÚS a domovské MO Brandýs a muškařského klubu Monfish junior zaslouží Vojta Marek s Honzou Burešem, kteří významně přispěli k týmovému úspěchu ČR. Nelze zapomenout ani na dalšího středočeského účastníka Lukáše Michalíka v roli „prochytávače“, který svými výsledky patřil do absolutní špičky a ukázal, že je příslibem do budoucnosti.

Také děkuji realizačnímu týmu české reprezentace, který vytvořil našim závodníkům s pomocí sponzorů a ČRS skvělé podmínky a nemalou měrou přispěl k jejich úspěchu. Bylo úžasné sledovat, jak nerozluční soupeři z pohárových závodů, kde se bojuje o účast v reprezentaci, bojují společně a podřizují své osobní ambice úspěchu celku. Letošní tým by mohl být příkladem pro mnoho rybářů a funkcionářů ČRS!

Užijte si všichni dnešní večer a uvidíme se zase na našich pohárových závodech a za rok na dalším juniorském šampionátu v Bosně a Hercegovině.

Roman Vlček, MK Monfish junior, MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Zdroj: https://www.crs-sus.cz/cesti-juniorsti-muskari-mistry-sveta-v-druzstvech-mezi-nimi-i-stredocesi-vojta-marek-a-honza-bures/

Sdílet

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze