• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Mrtví sumci skončili na čáslavské skládce. Kontejnery si objednal známý rybář

Mrtví sumci skončili na čáslavské skládce. Kontejnery si objednal známý rybář

Sdílet na Facebooku
17. 06. 2017

Hrůzyplný nález. Tak by se dali ohodnotit dva mrtví kapitální sumci na skládce komunálního odpadu v Čáslavi. Navíc s největší pravděpodobností pocházejí z rybníka Pohan, který obhodpodařuje známý rybář Jakub Vágner.

Nález potvrdil čáslavský starosta Jaromir Strnad. „Odpadové hospodářství AVE bude samozřejmě celou situaci dále řešit," zdůraznil Strnad.

Naznačil, že rybář a držitel několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb Jakub Vágner, který pořádá na jezeře Katlov každoročně evropský šampionát juniorů v lovu kaprů, si opravdu objednal pro tuto příležitost kontejnery od odpadového hospodářství AVE CZ.

V těsné blízkosti jezera Katlov se nachází rybník Pohan, který je určený pro lov trofejních sumců. Právě ti byli nelidským způsobem vyhozeni do přiložených kontejnerů. Když si pro kontejnery ve sjednaném termínu pracovníci AVE dojeli, netušili, co se v nich nachází.

„Pracovníci při odvážení nezkoumají, co se v kontejnerech nachází,“ dodal Jaromír Strnad. Až na skládce tak podle něj bylo zjištěno, že v nich byla mrtvá těla sumců. Měřili přibližně 210 a 180 centimetrů. Skončit však měli v kafilerii.

V pátek se nepodařilo Deníku sehnat vyjádření od Jakuba Vágnera, ani od jeho manažerky Terezy Vágnerové. Nebrali mobilní telefony.

Přiliš jasno neměla v té době k případu ani Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj. „Musíme provést šetření, jakým způsobem byli sumci usmrceni a na jakou byli dovezeni skládku,“ uvedl Otto Vraný.

Lidé nad celou událostí s podivem kroutí hlavou. „Nerozumím tomu, je to fakt otřesné, jak může se zvířaty někdo takhle zacházet,“ uvedl rybář Jan Volenec.

Případem se Deník bude i nadále zabývat.

Autor: Diana Kovandová
Zdroj: http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/mrtvi-sumci-skoncili-na-caslavske-skladce-20170616.htmlDiskuze ke aktualitě

 

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
22. 06. 2018, 21:09

batik reaguje na

, zachvatek@seznam.cz

Pane Šulc, jedná se o to, že ryby mají plavat v rybníku a ne ležet mrtvé na skládkce, nebo co jako nechápeš?

>> Reagovat
19. 06. 2017, 19:14

Kaudik


Pokračování -  faktu, že celou kauzu mají na starosti stejní lidé jako v roce minulém. Více se k této záležitosti nebudu vyjadřovat. Ať Vám berou.Váš Jakub Vágner

>> Reagovat
19. 06. 2017, 19:08

Kaudik


Vyjádření Jakuba ke kauze sumci:Vážení přátele, vážím si Vás, proto Vás chci informovat o spekulacích, které jste mohli vidět v posledních dnech v televizi nebo na internetu. V podstatě na rok přesně čelím opět nechutnému útoku – viz zveřejněné fotografie mrtvých sumců na skládce v Čáslavi, kteří byli údajně zabiti při dětském dni na Katlově.Článek k tématu najdete zde: Mrtví sumci skončili na čáslavské skládce. Kontejnery si objednal známý rybářNedílnou součástí dětského dne byla již tradičně také rybářská školička pro děti. Ta probíhala na rybníku Pohan, kde skutečně žijí velcí sumci. V den konání školičky se zde ale žádní sumci nechytali. Školu vedli přední čeští rybáři a reprezentanti, kteří se zaměřovali na lov malých ryb. Na Katlov ten den dorazilo přes 5 000 lidí, kteří tuto skutečnost mohou dosvědčit.Já jsem žádné sumce nelovil, neusmrtil, nikam nevezl, a už vůbec ne na nějakou skládku. Kontejnery jsme pronajaté logicky měli, jelikož se do nich musel dávat odpad v průběhu akce. Nemohu s jistotou tvrdit, co v kontejnerech bylo nebo nebylo. Věnoval jsem se návštěvníkům akce. Tyto kontejnery byly veřejně dostupné všem návštěvníkům akce. Byly umístěny na poli – několik set metrů od zázemí dětského dne.Stejně tak nemohu vyloučit, že vše bylo učiněno záměrně. Obzvláště s přihlédnutím k

>> Reagovat
18. 06. 2017, 11:32

natah

, capujembonga@azet.sk

chytate ryby a potom ich jebnete na smetisko alebo do kafilerky ! kloboucek !

>> Reagovat
18. 06. 2017, 11:01

Adam


No a co že jsou mrtvý na skládce ? Furt lepší než kdyby se to válelo mrtvý někde na plážy... 

>> Reagovat
17. 06. 2017, 21:08

Daniel Šulc

, danda183@seznam.cz

Nějak nechápu, co je na tom tak otřesné. Vyhodil je do kontejnerů snad živé, nebo o co se jedná?

>> Reagovat

Na výpis aktualit

 
 

  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se