Zákaz používání olova už od roku 2022

Občané žádají příslušné činitele ČR, aby plošnému zákazu olova mimo mokřady zabránili, jak dříve slíbili a jak se usnesli!
1 milion lidí z řad střelců, myslivců, policistů a rybářů je naštvaných a cítí se podvedeni!
nachytano.czEvropská komise právě odhodila masku, a v tichosti pověsila na web přesný časový plán plošného zákazu olova do r 2022, přestože prý nic "nechystali".

Jako první přinášíme zprávu, velmi nepříjemnou pro téměř milion lidí, které zasáhne plošný zákaz olověného střeliva a rybářských olůvek. Bohužel celá ta dlouhá léta měli pravdu všichni ti, kteří měli obavy a na problém upozorňovali, a to navzdory dezinformacím a popírání ze strany Evropské komise. Chlácholící dezinformace bohužel přejímaly i některá (i veřejnoprávní) média. Na chystaný kompletní plošný zákaz brokového i kulového olověného střeliva a rybářských olůvek i mimo mokřady opakovaně upozorňovaly i organizace Liga Libe a Českomoravská myslivecká jednota, a před mnoha lety dokonce přesně a pravdivě předpovídaly rok zákazu 2022. Příprava zákazu postoupila nyní do další fáze - od letitého popírání k dnešnímu "přiznání" ve formě oficiálního "jízdního řádu" chemické agentury Evropské komise ECHA - černé na bílém s konečným datem restrikce 2022 (zdroj 1). Samotná agentura Evropské komise ECHA zákaz olova nazývá jako "nejžhavější vědecké téma" a vyzvala k "předkládání připomínek a důkazů" (zdroj 2).

Když jsme letos v lednu přinesli třem nejvyšším ústavním činitelům výzvu organizací reprezentujících téměř 1 milion občanů proti plánovanému zákazu olova (zdroj 3), tak úředníci Evropské komise ihned přispěchali s nařknutím, že prý naše výzva je nepravdivá. Prostě vše popřeli s tím, že prý žádný zákaz olověného střeliva a rybářských olůvek mimo mokřady se nechystá, a že prý děláme hoax či »bouři v malé české sklenici vody«.

Teď už to ale nemohli dál úplně tajit, tak aspoň neupřímní úředníci v tichosti poodhalili masku pokrytectví, a pověsili nenápadně na web podrobnosti o zákazu olova, a to pouhé dva pracovní dny před očekávaným projednáním v radě EU (zdroj 4), a pouhý týden před veřejným online projednáním (zdroj 5).

Vlastnímu zákazu, jak bývá zvykem, samozřejmě bude předcházet internetová fraškoidní »veřejná konzultace« s odbornou i laickou veřejností, která sloužívá úředníkům komise jako alibi, že »my jsme přece návrh opatření projednali s odbornou i laickou veřejnosti, kde každý mohl dát svoje připomínky«. Z minulosti bohužel na několika příkladech víme, že podobné veřejné konzultace formou ankety bývají úředníky připravovány a interpretovány naprosto tendenčně a účelově, a když už náhodou odpovědi občanů nevycházejí dle přání úředníků komise, tak se výsledky ankety »z důvodů statistické nereprezentativnosti« stornují, tak jak se to už stalo v r. 2013 s anketou tehdejší eurokomisařky Malstromové, která požadovala drastické zpřísnění legálního držení zbraní.

Veřejnou konzultaci formou internetové ankety spustila Evropská komise ve čtvrtek 3. 10. 2019, a do 16. 12. 2019. se jí může zúčastnit každá fyzická i právnická osoba v EU vyplněním formuláře (zdroj 6).

Jak se zdá, opět se potvrzuje legendární výrok šéfa Evropské komise Junckera (zdroj 7): »Na něčem se dohodneme, necháme to ležet a čekáme, co se stane. Pokud nikdo nezapříčiní rozruch, protože většina lidí nerozumí tomu, co bylo rozhodnuto, pokračujeme krok za krokem, dokud není cesty zpět«.

Protest proti zákazu olověného střeliva obsahuje také petice s fyzickými podpisy přes 103 000 občanů vážícími 100 kg „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“ (zdroj 8), kterou od června projednává senát parlamentu ČR. Petici občanů proti zákazu olověného střeliva podepsali postupně i všichni nejvyšších ústavní činitelé: Miloš Zeman - prezident České republiky s chotí, premiér Andrej Babiš, předseda sněmovny Radek Vondráček, předseda senátu Kubera, jakož i mnoho senátorů a poslanců.

Vždyť ještě před týdnem 24. 9. 2019, když sněmovna projednávala pozici ČR k chystanému plošnému zákazu olověného střeliva a olůvek (zdroj 9), někteří poslanci v přímém přenosu lhali, chlácholili a ostrakizovali ty, kteří upozorňovali na problém. Někteří lhali úmyslně, jiní z neznalosti a nekompetence jako např. Helena Langšádlová (TOP 09)- nevíme co je horší.

A co bude v praxi plošný zákaz olova mj. znamenat? (zdroj 10) Velké zhoršení bezpečnosti střelby vlivem mnohem větší odrazivosti náhražkových střel, narušení schopnosti myslivců více regulovat zvěř v lesích, po které se teď tolik volá, zdražení střeliva - jen policii to bude stát stamiliony navíc a ostatní střelce miliardy, likvidace střeleckých sportů -čeští olympijští vítězové a mistři světa ve střelbě z pistole, brokovnice, vzduchovek i malorážky-biatlonu nebudou mít šanci trénovat, přičemž ekologický přínos je ve hvězdách, a může být nakonec i kontraproduktivní. Zvažované náhražky na bázi mědi, zinku, cínu, oceli a bismutu totiž, na rozdíl od olova, korodují, a mají způsobilost být ještě toxičtější pro životní prostředí. Prostě vyháníme malého čerta, kterého známe od dob husitů, velkým ďáblem, kterého neznáme, a jménem výzvy milionu naštvaných občanů žádáme vládu, příslušné ministry a zákonodárce, aby plošnému zákazu olova mimo mokřady zabránili, jak dříve slíbili.

zdroj 1) Přesný časový plán Evropské komise ohledně zákazu olova v r. 2022
https://echa.europa.eu/…/lead-in-shot-bullets-and-fishing-w…

zdroj 2) Tisková zpráva agentury Evropské komise ECHA ze dne 3. 10. 2019 a výzva EK - ECHA k předkládání připomínek a důkazů:
https://echa.europa.eu/…/call-for-evidence-on-possible-rest…
https://echa.europa.eu/…/calls-f…/-/substance-rev/24001/term

zdroj 3) Informace o výzvě milionu občanů proti zákazu olova
https://ligalibe.cz/…/protestni-nota-ligy-libe-a-partneru-z…
Celé znění mezinárodní protestní nóty organizací a svazů reprezentujících milion občanů i s četnými argumenty proti zákazu olova je zde:
https://ligalibe.cz/…/spojene-prohlaseni-organum-ceske-repu…

zdroj 4) Již od pondělí 7. října 2019 zasedá Rada EU (Justice and Home Affairs - tj. ministři spravedlnosti a ministři vnitra EU). Dle oficiální agendy má je na programu nejen boj EU proti terorismu a "zlepšení kontrol palných zbraní", ale dne 8. 10. 2019 v bodě "různé" bude také projednána česká iniciativa ohledně pozice sněmovny parlamentu ČR ze dne 24. 9. 2019 proti zákazu olova:
www.consilium.europa.eu/cs/meetings/jha/2019/10/07-08
https://data.consilium.europa.eu/…/ST-12424-2019-INIT/en/pdf

zdroj 5) Program online veřejného jednání - webináře pro média a veřejnost 10 10. 2019:
https://echa.europa.eu/-/call-for-evidence-on-a-possible-re…

zdroj 6) Formulář veřejné konzultace/ankety Evropské komise ohledně zákazu olova 3. 10. až 16. 12. 2019:
https://comments.echa.europa.eu/comme…/CallForEvidence.aspx…

zdroj 7) Výrok šéfa EK Junckera
www.welt.de/…/Junckers-Tricks-in-den-langen-Bruesseler-Naec… nebo www.spiegel.de/spiegel/print/d-15317086.html

zdroj 8) Celé znění Petice je k dispozici zde www.ligalibe.cz/ke-stazeni/nova-petice

zdroj 9) TZ ČTK 24. 9. 2019: Sněmovna odmítla snahu plošně zakázat v EU olověnou munici
www.ceskenoviny.cz/…/nulova-tolerance-k-alkoholu-u-…/1801144

zdroj 10) Rozhořčení lidí na sociálních sítích, jak občanům celá léta někteří úředníci EK a někteří evropští i někteří čeští politici lhali:
www.facebook.com/LIGA.LIBE/posts/2957843534227256

Zdroj:https://www.facebook.com/LIGA.LIBE/photos/a.762055103806121/2961188987226044

Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 0

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze