Umělé nástrahy a lov nedravých ryb


 
V lovu dravců je používání umělých nástrah jev zcela běžný a dá se říci, že i účinný. V součastné době náš trh zaplavují i umělé nástrahy pro použití při lovu nedravých ryb, které se nachytano.czjiž pozvolna dostávají do mysli i praktického lovu mnoha rybářů. V mnoha případech mohou být účinnější než nástrahy přírodní a hlavně mají jednu důležitou výhodu – jsou stále při ruce a vydrží nám poměrně dlouho.
Mezi u nás nejrozšířenější umělé nástrahy pro lov nedravých ryb patří výrobky Enterprise tackle  a PowerBaity od firmy Berkley.

Jako další nesporné výhody těchto nástrah lze uvést že všechny takovéto výrobky jsou biologicky odbouratelné a neškodí rybám, dále jsou velmi odolné a pevné a při prudším nahazování nám nespadnou z háčku a další kladný bod si mohou připsat za svou stálobarevnost a neomezenou trvanlivost.

Při samotném lovu,  je dobré pro zvýšení účinnosti používat kombinace umělé nástrahy se skutečnou nástrahou. Výhodné je například použití červeného umělého červíka společně s živím  bílím červem, který dá nástraze pro ryby dráždivý optický podnět a hlavně i samotnou nástrahu oživí.
Takto předložená nástraha nezůstane pod hladinou dlouho neodhalena. Pokud by jsme chtěli ještě o stupeň zvýšit atraktivitu a účinnost námi předložené nástrahy, tak  k tomu nám může dopomoci  velká škála různých dipů kterých je v obchodech dostatek. Stačí nástrahu do takového dipu na malou chvilku ponořit a po nahození  se pozvolna uvolňující aroma stává velkým lákadlem pro ryby.
Jako jediná nevýhoda umělých nástrah je, že s nimi nelze krmit.nachytano.cz

Při lovu s živou nástrahou se vám může stát, že na zakrmeném místě kam se většinou jako první dostanou malé rybky vám červíky doslova vysají aniž by jste si toho všimly a po najetí větších ryb je již takováto vysátá nástraha pro ně neatraktivní. To se však s umělými červi stát nemůže. Jelikož jsou mnohem odolnější vydrží na háčku bez větší újmy.

Umělé nástrahy k lovu nedravých ryb nejsou omezeny jen napodobeninami umělých červů, ale jejich  škála je poměrně široká. Mezi další hodně rozšířenou a používanou nástrahu patří umělé patentky – bloodworm. Jejich použití ve srovnání s živou patentkou je velice jednoduché a snadné. Odpadá nám složité skladování živých patentek a napichování na háček je ve srovnání s křehkou živou patentkou velice jednoduché. Umělé patentky jsou robusní a tak je lze napichovat i na háčky ze silnějších drátů, aniž bychom je nějak poškodili. Spojení s opravdovým červem nebo hnojáčkem je špičková nástraha k lovu velkých cejnů.

Rybáři kteří rádi používají rostlinné nástrahy mohou sáhnout po umělé kukuřici v přirozeně žluté barvě, ale i v mnoha barevných variantách. Umělá zrnka jsou o něco tvrdší než opravdová kukuřice ukrytá v plechovkách a tak při jejím použití bezpečně vydrží prudké náhozy  a divoké záběry ryb.

 A na závěr, jak již bylo uvedeno na začátku, není potřeba mít strach z použití umělých nástrah ve spojení s případnými, zdravotními potížemi lovených ryb, jsou pro ně a jejich trávící soustavu zcela neškodné a jen jejich tělem projdou.
nachytano.cznachytano.cz

Kaudik

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou.



  

Sdílet članek

Hodnocení článku

Počet hlasů: 6

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze