• Sumčák největší
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Prut na privlac

majo_rybar_5

Dobry den! Mam len 13 rokov a som zanieteny rybar-privlaciar. Venujem sa lahkej az ultralahkej privlaci. Najcastejsie chytam na rotacky Mepps Aglia cislo 1, ale aj na mensie a na potapave pstruhove woblery do 4cm. Obcas vyskusam aj male twistre do 4cm. Mojou najcastejsie lovenou rybou su hlavne pstruhy, ale aj jalce a ostrieze s beznou dlzkou 20 az 35cm.  Momentalne si chcem kupit novy prut, no neviem si vybrat. Zatial sa mi velmi paci prutik Daiwa Exceler Ultralight Spinning v dlzke 210cm a s vrhacou zatazou 2-10g. No neviem, ci to nieje na rotacky cislo 1 a na potapave woblery prilis jemny prut. Preto prosim nejakych skusenych privlaciarov, aby mi poradili vo vybere pruta. Vopred dakujem a prajem vam vsetkym vela uspechov a krasnych zazitkov... Petrov zdar...!

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

30. 10. 2014, 06:35

laco

caute ludia.idem si kupovat prut redoutable signal..neake skusenosti?

>> Reagovat
30. 10. 2014, 13:39

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Pokud nejsi náročný a vybereš si správnou gramáž a délku prutu podle cílové ryby kterou chceš lovit, určitě ti tento prut odvede dobrou službu.

>> Reagovat
14. 10. 2014, 10:41

Jakub

, jakub.nov16@seznam.cz

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s tímto prutem na přívlač: http://www.rybashop24.com/Rybarske-pruty/Privlacove-vlaceci/Daiwa-Exceler-Spinning.html? Co jsem si hledal informace, měl by být fajn. O přívlači jsem si četl něco zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99%C3%ADvla%C4%8D. Budu rád za nějaké tipy. Děkuji.

>> Reagovat
16. 10. 2014, 10:45

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Ahoj, osobní zkušenost s tímto prutem nemám, ale podle parametrů a recenzí tímto nákupem určitě nic nepokazíš. Jde jen o to vybrat správnou gramáž podle zvolené cílové ryby.

>> Reagovat
02. 07. 2011, 09:34

Radim

Pro Vaška. Ahoj,prutů v této kategorii je na našem trhu celá řada a tak stačí zavítat do nějaké prodejny a pruty si vyskoušet a vybrat který ti bude nejvíce sedět v ruce.Mezi dobré značky patří robinson,berckley,shimano catana super sensitive. Tyto pruty pořídíš s přehledem do 1500,- a bohatě postačí. S pozdravem Radim

>> Reagovat
01. 07. 2011, 21:03

Vašek

, vasekodstrcilik@seznam.cz

Dobrý den

Chtěl bych se Vás zeptat, jaký byste mi doporučili prut na lehkou přívlač. Tím myslím prut s vrhačkou do 14g a délkou 2,40m v cenové relaci okolo 2000.

Děkuji, Odstrčilík

>> Reagovat
07. 11. 2010, 10:49

majo_rybar_5

, spicoroh@azet.sk

Dobry den. Chcel by som vas poprosit o radu. Venujem sa lahkej privlaci. Väcsinou chytavam na Kysuci alebo na mensich a rychlejsich rieckach a chytam hlavne pstruhy od 20 do 35cm a este ostrieze a jalce podobnej velkosti. Najradsej chytam na rotacky c.1 a mensie, na twistre 0.5 - 1g do 3cm a niekedy aj na woblery Salmo Hornet okolo 3cm. A teraz by som si chcel na takyto sposob lovu vybrat prut, no neviem aky. Zatial sa mi velmi paci a aj sedi v ruke prutik Daiwa exceler Ultralight Spinning s dlzkou 210cm a vrhackou 2-10g. No zda sa mi, ze je to pre mna prilis jemny prutik. Dalsi, nad ktorym uvazujem, je Berkley Tactix s dlzkou tiez 210cm a vrhackou 2-12g. Tento sa mi pozdava viac vdaka väcsej moznej vrhacej zatazi. Preto vas prosim, aby ste mi niekto skuseny poradili, ktory z tychto dvoch prutov je pre mna vhodnejsi, alebo mi mozete poradit konkretne nejaky dobry prutik. Na cene by ani az tak nezalezalo, skor na kvalite a vhodnosti. Vopred vam dakujem a prajem vela krasnych zazitkov! :D Petrov zdar!!!

>> Reagovat
08. 10. 2010, 17:34

horakros

, horakros@centrum.cz

poradi mi někdo ohledně přivlače přes skype  dik charli905

>> Reagovat
02. 10. 2010, 19:44

horakros

, horakros@centrum.cz

pro pana radima děkuji za odpověd umě řeka odpada mametu spiš přehrady takže delši hody  neco sem okoukal snadby tento prut mohl stačit ale dam na radu skušenych  Shimano Catana BX 3,00m Medium Spinning 10-30 gr děkuji horak

>> Reagovat
02. 10. 2010, 18:44

radim

, okoun50@seznam.cz

Pro Maja. Prut do 10g by měl utáhnout rotačku vel.1,ale větší už ne,respektive ji utáhne,ale špička prutu je sama o sobě ohlá a necítíš záběr. Tato gamáž prutu je ideální na rotačky maps aglia long 00. S tímto tipem prutu nemám zkušenosti,ale daiwa je vcelku dobrá firma. Osobně chytám na robinsony a jsem s nimi spokojen. Nejnižší řada je xenon a stojí kolem 900,- potom je to cortez a stojí kolem 1500 a nejvyšší řada je diaflex a ten stojí přes 2000. Nemůžu ti dát info o všech modelech různých firem,ale tyto pruty jsou na ultralehkou přívlač dobré. Jsou rychlé,žádné žvýkačky a to je na přesné náhozy potřeba. Přeji šťastnou ruku při výběru. S pozdravem radim Křepelka.

>> Reagovat
02. 10. 2010, 18:37

radim

, okoun50@seznam.cz

Pro pana Horáka. Dobrý den,záleží na jakou vodu(lokalitu) hodláte prut použít a jak velké ryby hodláte lovit. Universální prut je 10-30g a bohatě postačí. Například na velice proudné vody s těžšími jigy je lepší prut 40g. další z věcí na kterou je potřeby přihlédnout je velikost(váha) nástrahy. Pokud budete lovit s jigy do 15g postačí prut 10-30g. pokud budete lovit s jigy až kolem 30g tak je lepší prut 20-50g. Tvrdý prut ztrácí efekt s malými jigy a obráceně. S pozdravem Radim

>> Reagovat
01. 10. 2010, 23:42

horakros

, horakros@centrum.cz

dobrý den prosil bych o radu  ohledně prutu na  candata delkou sem si jity 3 m  mělby byt  na twistry  jinak gramaž  a akce prutu jemi velkou neznamou děkuji  horak 

>> Reagovat
10. 08. 2010, 15:39

Milan Rozsypal

Ahoj Pokud si rybář opravdu chce užít lov pstruha a jelců, je použití ultralehkého prutu nezbytné. U těchto vláčecích speciálů je důležitá špičková akce. Na druhou stranu musí mít prut i odpovídající tuhost, aby rybář mohl okamžitě po záběru reagovat zásekem. Často se to dělá tak, že jemná špička bývá vlepena do tužšího trupu blanku prutu. Při většim odporu který vzniká tažením větší nebo těžší nástrahy, pomáhá špičce lépe rozložit sílu. Firma Daiwa má ve svém sortimentu opravdové speciály pro tuto discíplínu. Momentálně si však nevybavuji jaký prut máte na mysli. To ale není tak důležité. Důležitější je vzít si vybraný prut do ruky a několikrát si sním švihnout. Pokud jste to udělal a prut Vám sedí v ruce - máte vyhráno. Z rotačních třpytek velikosti 1,2 nemusíte mít žádný strach. Budou na Vašem novém proutku chodit jako hodinky. S podobným proutkem nad kterým uvažujete chodím na parmy. Časem si na něj zvyknete a přestanete se bát jeho přetížení. Tak ať se Vám s ním dobře chytá, přeje Milan Rozsypal

>> Reagovat

Osobní účet

Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se