• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Sumčí copy - netradiční nástraha

  • Cadox 5
20. 12. 2009
 
Netradiční nástraha pro lov sumců - sumčí cop, není u nás až tak známá ale představuje velmi účinnou nástrahu pro lov fousatých predátorů, především v době, když jsme v lovu na jiné nástrahy bezúspěšný.Tato velice jednoduchá nástraha je spletena z umělých vláken, převážně červené barvy a nadipována speciálním dipem určeným pro lov sumců. Tento dip nese ve vodě pachovou stopu a sumce stimuluje k útoku na tuto nástrahu. Délku copu si uzpůsobíte sami dle svoji potřeby ale min. 10cm. Samotné upevnění nástrahy na pletenou šňůru je velmi jednoduché. Mezi dva stopery umístíte olovo min. 100gramů a podle síly proudy i těžší a nástraha je umístěna na návazci dlouhém kolem deseti cm  jehož konec je opatřen trojháčkem. Při delších návazcích by mohlo docházet k zamotávání.Nástrahu necháváme splavávat v proudu, který je pro tento lov nejlepší volbou, kde při splavávání šíří pachovou stopu.Silný proud vody však po delším lovu aroma z dipu smyje a tak je potřeba častěji nástrahu stimulovat. To platí i po každém útoku sumce na nástrahu. Jako velké plust můžeme této nástraze připočíst její cenovou dostupnost, která se rovná pár korunám a dále také její trvanlivost.I po zdolání několika sumců je nástraha bez jakéhokoliv poškození.A jako další velké plus této nástrahy si můžeme uvést možnosti její kombinace.Při použití dalšího trojháčku na návazci lze cop kombinovat i s jinými nástrahami jako jsou játra, pijavky rousnice případně rybičkou.Tato nástraha by neměla chybět ve vybavení žádného sumcobijce.
Kaudik


  


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 3

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
16. 08. 2012, 21:30

Andrejka

, ajsa562@seznam.cz

Zdravím, tuto sobotu jedeme s přítelem na sumce a jelikož jsem s lovem sumců teprve v začátcích, jsem ráda za každou radu či typ a určitě tuto nástrahu vyzkouším :) 

>> Reagovat
13. 08. 2012, 15:58

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Zde máš alespoň dva odkazy, stačí trochu zagooglit a jistě by jsi našel i další.

http://www.tropicliberec.cz/posilovace/posilovac-na-dravce-traper-gel
http://www.rybolov.cz/vlaceci-a-umele-nastrahy/berkley-powerbait/pb-posilovace/posilovac-na-sumce-240ml

>> Reagovat
11. 08. 2012, 20:34

wallys

, wally_s@centrum.cz

Kaudik ..prosím tě mohl by si mi poslat na mail nebo sem dát třebas odkaz  na ten spray ..firmu a přesnej název . Nemohu to nikde najít :-(

>> Reagovat
20. 06. 2011, 14:55

Kaudik


 Cop se nasprejuje MAGNETIK BAIT SPRAY. Dají se v obchodech sehnat i jinné. Postačí ti rozplést švihadlo nebo prádelní šňůru a obarvit na červeno. V případě nouze je možný i chemlon.

>> Reagovat
20. 06. 2011, 09:50

Tomaš

, mom.t@seznam.cz

 by mě spíše zajímal ten dip,a to vlákno teba vlna na pletení ??

>> Reagovat
19. 06. 2011, 19:15

Kaudik


 Tuto nástrahu si budeš muset vyrobit sám. Je to velmi jednoduché a můžeš zapojit i svou fantazii dalšími úpravami a vylepšením.

>> Reagovat
19. 06. 2011, 17:55

jirka malek

, jirka.malek1973@seznam.cz

 Kdo poradi kde sehnat sumci copy

>> Reagovat


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se