Rybáři jsou nepoučitelní… 10 zadržených povolenek!

I přes velký počet kontrol ze strany rybářské stráže MO Mělník stále dochází k porušování rybářského řádu a BPVRP.

Z tohoto důvodu proběhla o víkendu z 22. na 23. června 2019 na revírech Labe 14, Labe 14A, Vltava 1 a Vltava 1A noční kontrola v součinnosti členů RS s Policií ČR Mělník, a to jak pěší, tak za pomoci lodě, která prováděla kontrolu zejména špatně přístupných míst ze nachytano.czbřehu.

Kontrola byla provedena na vytipovaných místech revírů MO Mělník, kde dochází opakovaně k porušování předpisů. Při této noční akci bylo přistiženo 10 lovících a zadrženo 10 povolenek, 1 nastražená udice bez lovícího rybáře a v rámci PČR bylo řešeno několik porušení vyhlášky o zákazu nočního pobytu na některých místech revíru.

Nejčastějším přestupkem byl lov po povolené době lovu, lov na tři udice, nepořádek na místě lovícího a nezapsaný příchod k vodě.

Smutným faktem je, že někteří rybáři již v minulosti za obdobné přestupky byli řešeni v přestupkovém řízení místních organizací, kam i v těchto případech budou předvoláni k dořešení věci.

Vzhledem k těmto nehezkým výsledkům budou i nadále probíhat jak společné kontroly s PČR, tak zvýšený počet kontrol ze strany RS. Musíme si uvědomit, že se jedná o naše revíry, na nichž chceme prožívat krásné chvíle, ale na druhou stranu se musíme řídit danými pravidly a ty dodržovat.

Dále bych chtěl poprosit všechny slušné rybáře, aby měli oči otevřené a v případě, že spatří nepoctivé, nebo přímo pytlačící „takyrybáře“, ihned informovali RS nebo PČR. Množí se zde nelegální lovy tenatovými sítěmi, tento týden byla vytažena členem RS pytlačka s 8 ks trojháčků, kdy zaseklá ryba (pravděpodobně sumec) se během vytahování uvolnila, a další podobná „zvěrstva“…

Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným členům RS, mělnickým policistům za vstřícný, aktivní přístup a spolupráci. S přáním klidu u vody Petrův zdar.

Radek Miškovský, vedoucí RS a člen výboru MO Mělník

Zdroj: https://www.crs-sus.cz/rybari-jsou-nepoucitelni-10-zadrzenych-povolenek/?fbclid=IwAR2f-f7LRdrB_I5Avq9pnSDmvz4C-dIJTCzcSdKG8KMzfajsjiawvD45MG0

Sdílet

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze