• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Aktuálně

11. 12. 2018 | Chtěli byste pracovat v rybářské prodejně ?

Pokud jste rybářský fanda, chcete mít přehled o novinkách různých značek, hledáte práci která by vás bavila a být denně ve společnosti spousty rybářů, pak je tato informace právě pro vás. Nyní máte jedinečnou šanci pracovat v rybářské prodejně. Váš sen se může stát skutečností a Váš koníček prací.

10. 12. 2018 | Lososovité ryby u nás do 50 let skončí. Nevydrží ohřívající se klima

Vědci chtějí do budoucna najít systém, jak předvídat riziko rozsáhlých úhynů ryb v českých rybnících. Ty jsou totiž čím dál častější kvůli kyslíkovým deficitům. S nimi se kvůli klimatickým změnám rybníky potýkají častěji zejména v letních vedrech. Předpovídají také konec chovu lososovitých ryb v Česku.

05. 12. 2018 | Rybáři se stávají lovenou zvěří

Táborsko/Jihočeský kraj - Palčivým tématem posledních dní jsou pravomoci a funkce rybářské stráže.

02. 12. 2018 | Pytláci řádili na Labi

V tomto týdnu se našemu rybaři podařilo na reviru Labe 411054 v Poděbradech pod čističkou ve Velkém Zboži, při lovu na přivlač stáhnout přibližně ze středu toku TENATOVOU SÍŤ.

27. 11. 2018 | Několik úvodních vět nového předsedy ČRS PhDr. Mgr. Karla Macha

Vážení kolegové, kolegyně i všichni příznivci Petrova cechu. V první řadě bych rád poděkoval za důvěru, kterou jsem dostal od delegátů XVII. Republikového sněmu zvolením do funkce předsedy ČRS. Velmi si jí vážím a zároveň ji považuji za obrovský závazek, jemuž se budu snažit ze všech sil dostát. Dovolte mi poděkovat i ostatním kandidátům, kteří svou dlouholetou obětavou prací pro Český rybářský svaz pomohli vybudovat silnou a zdravou organizaci, kterou bezpochyby jsme.

27. 11. 2018 | Univerzita vyrábí z jiker jeseterů krémy, přes firmu chce prorazit v Číně

Jihočeská univerzita se už více než 25 let věnuje chovu jeseterovitých ryb. Díky tomu před několika lety začala na fakultě rybářství a ochrany vod vyrábět první pravý kaviár, navíc způsobem neškodným k rybám. Teď se pustila do výroby kosmetických produktů, které bude nově distribuovat společnost Ceskykaviar.cz.

25. 11. 2018 | Výlov rybníka Nesyt byl zrušen. Nechceme plýtvat vodou, zní z rybářství

Sítě a kádě se měly na rybníku Nesyt na Břeclavsku objevit v pondělí. Místo hemžení rukou a ploutví při tradičním výlovu se ale atmosféra na největším moravském rybníku ponese v pochmurném duchu.

20. 11. 2018 | Jablonecké přehradě hrozí vyschnutí, zvrátit to může bílá zima

To, že má jablonecká přehrada tři nádrže, už nikoho nepřekvapí. Že ale mění tvar každým dnem kvůli úbytku vody, už ano. Jedničce, jak Jablonečané nazývají první nádrž přehrady Mšeno, už zbývá pouhých šest metrů, aby byla úplně prázdná.

19. 11. 2018 | Stát dává myslivcům peníze za odstřel kormoránů. Ornitologové jsou proti

Ústecký kraj - Opeření predátoři decimují řeky i rybníky. Stát je chce regulovat.

17. 11. 2018 | Vědci z Mendelovy univerzity: Předpovíme hromadný úhyn ryb

Hladina rybníka s vrstvou mrtvých ryb. Noční můra všech chovatelů může být jednou minulostí. Vědci z Mendelovy univerzity začali zkoumat, jak hromadné úhyny předpovídat.
 
 

  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se