• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Několik úvodních vět nového předsedy ČRS PhDr. Mgr. Karla Macha

Několik úvodních vět nového předsedy ČRS PhDr. Mgr. Karla Macha

Sdílet na Facebooku
27. 11. 2018

Vážení kolegové, kolegyně i všichni příznivci Petrova cechu.

V první řadě bych rád poděkoval za důvěru, kterou jsem dostal od delegátů XVII. Republikového sněmu zvolením do funkce předsedy ČRS. Velmi si jí vážím a zároveň ji považuji za obrovský závazek, jemuž se budu snažit ze všech sil dostát. Dovolte mi poděkovat i ostatním kandidátům, kteří svou dlouholetou obětavou prací pro Český rybářský svaz pomohli vybudovat silnou a zdravou organizaci, kterou bezpochyby jsme.

Nemůžeme ale usnout na vavřínech. Moderní doba je velmi dynamická a je nutné se neustále přizpůsobovat změnám a čelit výzvám, které každý den přináší. Čeká nás široká diskuze o Stanovách, bližších podmínkách výkonu rybářského práva, nutné digitalizaci (a sjednocení) svazové agendy i pravidlech celosvazového rybolovu. Do této diskuze bych velmi rád zapojil nejen členy Republikové rady, funkcionáře územních svazů a místních organizací, ale i členskou základnu, jejíž názor je pro řadu změn stěžejní. Velmi důležité také bude pokračovat v intenzivní komunikaci a spolupráci s politickou reprezentací i zástupci ministerstev.

Český rybářský svaz je organizace, která je postavena na převážně dobrovolné práci mnoha nadšenců ve vedení rybářských kroužků, sportovní oblasti i místních organizacích a územních svazech. Ne vždy je v našich možnostech tuto práci dostatečně ocenit, ačkoli se jedná o jeden z hlavních pilířů, na kterém celý svaz stojí. Budeme pracovat na tom, abychom alespoň zajistili maximální podporu pro jejich práci – ať už z pohledu materiálního nebo z pohledu metodického vedení a právní podpory.

Jak jsem zdůraznil již ve svém projevu na Sněmu, mým cílem je Svaz a jeho organizační složky sjednocovat. Musíme hledat a najít společnou řeč, utvářet kompromisy, respektovat se navzájem a naslouchat argumentům. Celosvazový rybolov nám závidí bezmála celý rybářský svět; společnou snahou musí být jeho udržení a další rozvoj.

Uvědomuji si, že přebírat předsednictví po panu doktoru Šímovi nebude snadné. Jeho odborná erudice, osobní nadhled i manažerské a diplomatické schopnosti dokázaly provést Svaz často nelehkým obdobím posledních osmi let. Patří mu za to velký dík a uznání. Udělám vše pro to, abych byl jeho důstojným nástupcem.

Na závěr mi dovolte popřát všem členům Českého rybářského svazu mnoho úspěchů v osobním i rybářském životě.

S pozdravem Petrův zdar!

Karel Mach, předseda ČRS


PhDr. Mgr. Karel Mach, MSc., MBA byl zvolen předsedou Českého rybářského svazu na XVII. Republikovém sněmu 24. listopadu 2018 v Průhonicích. Členem ČRS se stal v roce 1978, následně se stal členem reprezentace (juniorské a posléze seniorské) v Rybolovné technice. Od roku 1999 působí jako předseda MO ČRS Plzeň 2, od roku 2011 je členem výboru Západočeského územního svazu. Konferencí v roce 2018 byl zvolen jako zástupce ZčÚS v Republikové radě ČRS. Působí jako velitel Městské policie Plzeň.Diskuze ke aktualitě

 

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
27. 11. 2018, 19:06

Alexandr Šimsa

, alexandrsimsa@seznam.cz

Dobrý den pane Mach,je mi 58let, ryby chytám od svých 8 let, takže 50 let. Mým oblíbeným revírem je ÚN Orlík, na který jezdám již několik desetiletí. Nejezdím tam ani tak kvůli rybám, které stejně moc nejím, ale hlavně kvůli ohromnému relaxu vždy na celý víkend (pátek až neděle). Vodu od Zvíkova dolů jsem již dávno opustil právě kvůli tomu klidu a jezdím jen na Otavu. Jenže rok od roku ubývá možností jak sedostat k vodě, respektive kde ukotvit loď a dostat se k ní autem. Jezdil jsem na Štědronín (u porybného Řezníčka), tam mě chataři třikrát probodali gumy. Jezdil jsem na RS Štědronín, tam také (jak je zvykem na Orlíku) dali závoru, Jezdil jsem na Jistec ale jak je málo vody, mám problém dostat loď z vody, velký svah (mám pohybové problémy). Přestěhoval jsem se naproti na Louku, ale jak je poslední roky málo vody, tak jako letos s už v srpnu nedostanu přez jez. Orlík, coby revír ČRS je kolem dokola obšancovaný závorama chatařu a jánevím koho ještě a k vodě se prostě nedostanete. Myslíte pane mach, že by se s tím dalo do budoucnosti něco dělat?Předem vám děkuji za přépadnou odpověď a ať se vám ve funkci předseyČRS daří.s pozdravem Alexandr Šimsa

>> Reagovat
27. 11. 2018, 12:33

Krejčí Jaroslav

, rybarinka@email.cz

Jsem rád že se už něco málo změnilo v loňském i letošním roce a že půjde Rybářský svaz dobrým směrem. Nemůžeme přeci stát na jednom místě a nepřizpůsobit podmínky rybolovu moderní době. Něco jiného je to pro rybáře v důchodovém věku a jiné pro aktivně pracující lidi, kteří si mohou na ty ryby zajít nejlépe v sobotu a neděli a tak by nonstop byl fak dobrej. Seslička Jarda

>> Reagovat

Na výpis aktualit

 
 

  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se