• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Všude odpadky, stromy potlučené hřebíky. Rybáři uklízeli revír celý víkend

Všude odpadky, stromy potlučené hřebíky. Rybáři uklízeli revír celý víkend

Sdílet na Facebooku
11. 01. 2018

Čtyři velké kontejnery plné odpadků. To je výsledek prvního letošního úklidu kolem revírních vod, který absolvovaly tři desítky dobrovolníků z mostecké organizace Českého rybářského svazu (ČRS).

„Vyrazili jsme do okolí Horního Jiřetína, konkrétně do revírů Vítěz, Nová voda Jiřetín, Farské, Černice a také Strouha, což je nový revír, který brzy uvedeme do provozu,“ řekl Deníku hospodář místní organizace ČRS v Mostě Jiří Jakeš.

Přesto, že jde o revíry, které členové rybářského svazu čistí každý rok nebo jednou za dva roky, bylo bohužel opět co uklízet. „Je to smutné, ale je to tak,“ povzdechl si Jakeš.
Hřebíky na stromech

Třicítka dobrovolníků věnovala očistě celý víkend. Našel se nejen odpad, který pochází od rybářů. „Byl například od zahrádkářů, loupačů kabelů nebo hlupáků, kteří si pletou naši přírodu se sběrným dvorem,“ komentoval hospodář rybářů, co úklidová četa našla. Radnice Horního Jiřetína pomohla se zajištěním odvozu nepořádku.

Zarážející podle Jakeše byla skutečnost, že při akci narazili na stromy potlučené hřebíky. Bylo na nich i připevněné lino a kolem nich byl enormní nepořádek. „Na zemi ležely koberce a vedle byly pohozené další věci, které k revírním vodám rozhodně nepatří,“ dodal Jakeš.

„Opět budeme apelovat na rybářskou stráž, aby na již uklizených vodách vyžadovala po rybářích dodržování čistoty na místech k lovu tak, jak jim ukládají pravidla. Proto prosíme o pochopení v případě, že po vás porybný bude chtít uklizení vašeho lovného místa. Nedohadujte se, že to není váš nepořádek. Pokud nechcete po někom cizím uklízet a s někým se dohadovat, tak si na znečištěné místo prostě nesedejte,“ radí vedení organizace.

Pokud to počasí dovolí, chtějí mostečtí rybáři tuto zimu uklízet ještě kolem dalších vodních ploch.

Autor: Edvard D. Beneš
Zdroj: https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/vsude-odpadky-rybari-uklizeli-revir-cely-vikend-20180110.html

Diskuze ke aktualitě

 

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.

Na výpis aktualit

 
 

  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se